You Are Here: Home » Mjekësi » Bukuri » SEKRETE TË VOGLA PËR FLOKË TË ARTA (foto ilustruese)

SEKRETE TË VOGLA PËR FLOKË TË ARTA (foto ilustruese)

© Lorena Stroka


lorena-stroka-foto-wikipedia-age-books-biografia-instagramNuk e di se çfarë vëreni ju, por, gjëja e parë që unë shikoj te një femër janë flokët, sidomos kur janë të gjata, nga natyra, jo parukierja. I kam pikë të dobët, më pëlqejnë shumë kur janë të dendura dhe të krehura mirë. Nuk jam e fiksuar pas ngjyrave, (dhe pse parapëlqej flokët e verdha). Ato që s’shikoj dot me sy janë extensions (tufat/zgjatimet artificiale), kaq shumë të përhapura në ditët tona.

Ato pak herë që kam vizituar Shqipërinë, kam vënë re se vajzat aty rëndohen shumë, sa në makijazh, po aq dhe në veshje. Vajzat 18-20 vjeçe ngjajnë sikur janë së paku 30 vjeçe. Mendojnë se në këtë mënyrë bëhen më tërheqëse, më të bukura, më femra. Dhe kjo është gabim, vajzat në këtë moshë janë të freskëta dhe s’kanë nevojë të mbingarkohen. Nejse… kjo është një temë që kërkon shumë diskutim…

Sot, dua të shkruaj për flokët… Flokët mund të rrëzojnë psikologjinë e femrës nga një çast në tjetrin. Çdo mëngjes, kur qëndrojmë para pasqyrës, vrasim mendjen se si do t’i rregullojmë flokët sot. Herë duket sikur na e ka fajin prerja,  herë tjetër dendësia e kështu me rradhë… Dhe në të vërtetë, fajin e kemi vetë NE, ne që nuk bëjmë zgjedhje të përshtatshme, mundohemi të ndjekim modën, tendencën e ngjyrave sipas sezoneve, dhe në fund mbetemi të pakënaqura. Mirë është të marrim ide të reja, por jo t’i ndjekim të gjitha. Çdo njeri ka stilin e vet. Është e papranueshme të qarkullojmë të gjitha me të njëjtën ngjyrë flokësh, të njëjtën prerje dhe të njëjtën gjatësi. E rëndësishmja është të gjejmë atë që na shkon neve, jo shumicës. Stilistët dhe hair stylist-ët bëjnë punën e tyre, fundja për atë punë paguhen, kjo s’do të thotë se duhet t’i dëgjojmë për të gjitha.

Së pari, duhet të kujdesemi për shëndetin e flokëve, të konsumojmë ushqime të pasura me vitamina dhe jo kalori. Dhe së dyti, të gjejmë ngjyrën që na shkon. Në treg, qarkullojnë dhjetra lloje bojrash… plot me përbërës të dyshimtë e të rrezikshëm… Akoma dhe ngjyrat (bojërat) natyrale që shiten në farmaci kanë përqindje të lartë kimikatesh, prandaj në qoftë se nuk doni ndryshime të shpejta përdorini sa më rrallë.

Padyshim ngjyra më tërheqëse vazhdon të jetë e verdha. Mirëpo, që ta mirëmbash këtë ngjyrë (për biondet natyrale) apo ta zgjedhësh në të ardhmen, nevojitet shumë mund e kujdes. S’është e lehtë të lyesh flokët çdo dy javë. Dhe nuk flas vetëm për koston, por, dhe për rrezikshmërinë që mund të përmbajnë produktet e tregut (bojërat).

Unë flokët e mia, nuk i kam lyer asnjëherë, i kam të gjata, me onde dhe tërësisht natyrale (për të ruajtur ngjyrën e artë, përdor vetëm kamomil). Jo se s’më ka shkuar ndërmend t’i ndryshoj, por, në atë kohë kur desha të bëja një ndryshim të vogël, nëna ime më ndaloi:”Jo, nuk do të lejoj të bësh një marrëzi të tillë, tani je e vogël dhe nuk e kupton, por më vonë do të më kujtosh dhe falënderosh”, dhe vërtet ashtu ndodhi, sot, i jam mirënjohëse për këshillat e saj (akoma dhe në lidhje me grimin, deri në moshën 17 vjeçe nuk kisha provuar as lip gloss, e jo më makeup).

Flokët janë gjysma e bukurisë, prandaj ia vlen të kujdeseni për to. Një fytyrë sado e grimuar mirë, asnjëherë nuk do të shkëlqejë në rast se flokët janë të rralla, të pakrehura mirë, dhe mbi të gjitha pa ngjyrën e duhur.

Ngjyra e flokëve duhet të jetë pranë ngjyrës së lëkurës, pra, akoma dhe nëse i lyeni, mos ndryshoni tërësisht ngjyrë, për shembull, një lëkurë-bardhë si puna ime me flokë të zeza do të ngjante shumë keq.

Mikesha të dashura, në qoftë se doni të çelni/hapni ngjyrën e flokëve tuaj në mënyrë natyrale (si dhe të vazhdoni të keni qime në kokë, se me bojrat e shumta, shumë shpejt do të nevojiteni paruke), do t’ju këshilloja mënyrat e mëposhtme… Janë shumë të thjeshta dhe të efektshme. Këto janë veç disa këshilla, kushdo i ndjek, kushalbstroka-floke-me-onde-voluminoze-lorena-stroka-foto nuk do, vazhdon të bëjë ato që bënte deri sot…

LIMONI: Lëngu i limonit me acidet që përmban mund të hapë dy deri në tre tone ngjyrën e flokut, kryesisht nëse kombinohet dhe me pak ekspozim në diell. Akoma dhe në dimër, limoni mund të bëjë mrekullira, mjafton që të mos keni flokë të zeza, si dhe të mos nxitoheni për rezultate të menjëhershme. Çdo herë, para larjes, aplikoni në flokët tuaja lëng limoni për rreth një orë. Gradualisht, do të shihni se ngjyra do të hapet. Ka të ngjarë që para se të “biondëzohen” , të marrin ngjyrë të kuqrremtë. Në rast se ndodh kështu, vazhdoni t’i lani disa herë, derisa të zhduket plotësisht.

UTHULLA: Një produkt natyral që jo vetëm rihap ngjyrën e flokëve, por, u jep edhe shkëlqim. Para se t’i lani, merrni një filxhan çaji, mbusheni me uthull dhe lagni flokët, lereni të veprojë për rreth një orë, pastaj shpëlajini me ujë të vakët dhe pak shampo.

KANELLA: Disa betohen në emër të saj. Hap ngjyrën e flokëve dhe u jep një shkëlqim disi të kuqrremtë. Në një enë të pastër shtoni sasi të njëjtë kanelle dhe kondicioneri (zbutës flokësh) dhe pasi të jeni larë aplikoni përzierjen në flokë të lagura. Fërkojini flokët mirë dhe i krihni me kujdes që përzierja të përhapet në të gjithë flokun. Qëndroni kështu tre ose katër orë dhe pastaj lahuni. Në qoftë se doni të keni efekte më të mira, aplikojeni në darkë dhe lahuni në mëngjes.

KAMOMILI: Pothuajse të gjitha kemi dëgjuar nga gjyshet tona se kamomili është aleati më i mirë i flokëve të verdha. Përveç ngjyrës së artë që u jep, i ushqen në rrënjë, duke i bërë më të dendura, më të forta dhe natyrisht më shkëlqyese. Zieni pak kamomil dhe lagni flokët me të, qëndroni në diell një ose dy orë, rezultati do t’ju mahnisë.

KOMBINIME: Merrni pak uthull (një filxhan kafeje), gjysmë limoni (të shtrydhur), një filxhan lëng kamomili dhe një kokërr vezë, përziejini bashkë dhe pastaj lyeni flokët me kokteilin e përgatitur, lereni të veprojë rreth 25 – 30 minuta dhe më pas lahuni si zakonisht./AlbStroka.com/

© AlbStroka.com

lorena-stroka-foto-biografia-wikipedia-mosha-gjatesia-height-kontakt-gazetare-linkedin-albstroka-books-gazetare-instagram-kush-eshte-street-style

loena-stroka-foto-biografia-wikipedia-instagram-blog-kontakt-facebook-foto--gjatesia-gazetare-blog-albstroka-height-kush-eshtelorena-stroka-biografia-foto-instagram-wikipedia-gazetare-blog-kontakt-gjatesia-kush-eshte-bashkeshortilorena-stroka-mosha-foto-biografia-librat-gjatesia-kontakt-instagram-facebook-bikini-gazetare-albstroka-blog-linkedinlorena-stroka-foto-biografia-wikipedia-instagram-books-gazetare-linkedin-gjatesia-blog-height-albstroka-kontakt

lorena-stroka-biografia-wikipedia-foto-blog-gjatesia-gazetare-albstroka-instagram-kush-eshte-books-kontaktlorena-stroka-kontakt-biografia-blog-instagram-books-gjatesia-wikipedia-blog-albstrokalorena-stroka-foto-bashkeshorti-mosha-kush-eshte-bikini-instagram-facebook-linkedin-books-gazetare-gjatesia-height-blog-albstrokalorena-stroka-bashkeshorti-mosha-kontakt-facebook-instagram-gazetare-biografia-wikipedia-height-mosha-familja-albstroka-blog-bikinilorena-stroka-body-kontakt-mosha-gjatesia-instagram-facebook-linkedin-librat-biografia-gazetarelorena-stroka-biografia-foto-bikini-kontakt-instagram-facebook-gjatesia-gazetare-books-poezi-height-bashkeshorti-albstroka-bloglorena-stroka-bashkeshorti-facebook-instagram-biografia-kontakt-books-linkedin-bikini-gazetare-bashkeshorti-poezi-albstroka-blog-gjatesialorena-stroka-kontakt-bashkeshorti-linkedin--wikipedia--instagram-facebook-bikini--books-mosha-gjatesia-height-albstroka-bloglorena-stroka-bashkeshorti-biografia-wikipedia-mosha-kontakt-books-blog-facebook-instagram-bikini-bashkeshorti-gazetare-gjatesia-blog-albstrokalorena-stroka-biograia-bashkeshorti-facebook-instagram-books-linkedin-plazh-bikini-gjatesia-mosha-gazetarelorena-stroka-mosha-wikipedia-biografia-instagram-facebook-gazetare-blog-albstroka-height-kontakt-bikinilorena-stroka-gazetare-instagram-facebook-mosha-gjatesia-linkedin-kontakt-gazetare-books-foto-monokini-blog-bashkeshortilorena-stroka-foto-biografia-wikipedia-gjatesia-gazetare-blog-books-poezi-facebook-instagram-tiktok-albstroka-kush-eshte-kontakt

lorena-stroka-foto-biografia-mosha-bashkeshorti-books-jeteshkrimi-facebook-instagram-kontakt-gjatesia-gazetare-height-albstroka-bloglorena-stroka-foto-biografia-wikipedia-gazetare-instagram-facebook-kontakt-gjatesia-bashkeshorti-albstroka-books

lorena-stroka-foto-wikipedia-biografia-kontakt-instagram-facebook-gazetare-albstroka-books-kontaktlorena-stroka-foto-wikipedia-gazetare-instagram-books-gjatesia-height-street-style-blog-kontakt-facebook-kush-eshte-jeteshkrimi

lorena-stroka-gazetare-bashkeshorti-foto-instagram-facebook-albstroka-gjatesia-street-style-kontakt-height

lorena-stroka-foto-biografia-gazetare-wikipedia-blog-instagram-kontakt-gjatesia-albstroka-blog-street-style

lorena-stroka-foto-biografia-mosha-gjatesia-instagram-facebook-gazetare-albstroka-kontakt-books-kush-eshtelorena-stroka-foto-kush-eshte-biografia-mosha-gazetare-instagram-facebook-height-kontakt-albstroka-poete-shkrimtarelorena-stroka-foto-instagram-facebook-gazetare-books-gjatesia-wikipedia-kush-eshte-albstroka-blog-kontakt-poetelorena-stroka-biografia-instagram-facebook-mosha-foto-gazetare-books-albstroka-kontakt-gjatesialorena-stroka-wikipedialorena-stroka-gjatesia-biografia-wikipedia-mosha-bashkeshorti-instagram-gazetare-facebook

lorena-stroka-biografia-wikipedia-instagram-facebook-books-height-gazetare-albstroka-foto

lorena-stroka-biografia-wikipedia-instagram-

lorena-stroka-foto-biografia-wikipedia-height-facebook-instagram-gazetare-blog-albstroka-kontakt-bookslorena-stroka-mosha-height-biografia-instagram-foto-wikipedia-facebook-books-gazetare-albstroka-libra

lorena-stroka-foto-biografia-instagram-facebook-age-height-gazetare-blog-poete-albstroka-kush-eshte-keshilla-perkthyese-libralorena-stroka-foto-biografia-wikipedia-gazetare-instagram-facebook-height-albstroka-kontakt-bookslorena-stroka-gazetare-wikipedia-mosha-albstroka-instagram-facebook-foto-height-books-kontakt-street-style-kush-eshte-keshilla-albstrokalorena-stroka-gazetare-mosha-foto-wikipedia-facebook-instagram-kontakt-height-blog-albstroka

lorena-stroka-foto-biografia-wikipedia-gazetare-height-albstroka-instagram-facebook-bashkeshorti-keshilla-kush-eshtelorena-stroka-foto-instagram-biografia-height-kontakt-gazetare-books-keshilla-kush-eshte-albstroka-2020lorena-stroka-foto-height-biografia-gazetare-bashkeshorti-wikipedia-kontakt-blog-albstroka-kush-eshte-instagram-facebooklorena-stroka-foto-biografia-mosha-height-wikipedia-facebook-instagram-bashkeshorti-gazetare-books-albstroka-keshilla

lorena-stroka-biografia-wikipedia-instagram-facebook-foto-gazetare-jeteshkrimi-street-style-albstroka-blog-books-kontakt

lorena-stroka-foto-biografia-wikipedia-instagram-kontakt-poezi-gazetare-mosha-kush-eshte-albstroka-facebook

lorena-stroka-biografia-wikipedia-street-style-mosha-blog-gazetare-instagram-foto-kontakt-books-poezi-gazeta-albstroka

lorena-stroka-biografia-foto-wikipedia-books-burri-mosha-blog-gazetare-instagram-kontakt-street-style-age-gjatesia-albstrokalorena-stroka-wikipedia-biografia-mosha-bashkeshorti-libra-gazetare-kontakt-blog-keshilla-instagram-facebook-gazeta-albstroka-poezi-street-stylelorena-stroka-foto-biografia-wikipedia-instagram-blog-gazetare-mosha-bashkeshorti-keshilla-kush-eshte-books-kontakt-facebook-albstroka

lorena-stroka-foto-biografia-wikipedia-facebook-instagram-street-style-gazetare-kontakt-books-bashkeshorti-kush-eshte-albstroka

lorena-stroka-instagram-wikipedia-biografia-facebook-foto-pinterest-bashkeshorti-libra-gazetare-albstroka-kontakt-heightlorena-stroka-foto-biografia-wikipedia-libra-instagram-facebook-bashkeshorti-gazetare-pinterest-albstroka-kontakt-blog-kush-eshte-keshillalorena-stroka-biografia-instagram-facebook-wikipedia-foto-burri-kontakt-kush-eshte-gazetare-albstroka-age

lorena-stroka-foto-wikipedia-bashkeshorti-instagram-street-style-2020-gazetare-albstroka-books-kontakt-heightlorena-stroka-biografia-wikipedia-blog-gazetare-kontakt-facebook-instagram-2020-street-style-albstroka-kush-eshte-lorena-stroka

lorena-stroka-street-style-biografia-foto-kush-eshte-wikipedia-instagram-facebook-gjatesia-kontakt-gazetare-albstroka-2020lorena-street-style-biografia-wikipedia-jeteshkrimi-poezi-bashkeshorti-foto-instagram-gazetarelorena-stroka-street-style-biografia-foto-wikipedia-facebook-instagram-kontakt-bashkeshorti-books-gazetare-2020-albstrokalorena-stroka-bashkeshorti-burri-street-style-gazeta-albstroka-familja-2020-kush-eshte

lorena-stroka-street-style-biografia-wikipedia-mosha-gjatesia-blog-gazetare-instagram-facebook-albstroka-books-fotolorena-stroka-instagram-foto-biografia-wikipedia-books-gjatesia-bashkeshorti-burri-gazetare (1)

lorena-stroka-street-style-wikipedia-biografia-mosha-instagram-foto-books-bashkeshorti-kontakt-gazetare-albstroka-facebook-2020

lorena-stroka-foto-wikipedia-street-style-biografia-mosha-books-instagram-facebook-kontakt-gazetare-kush-eshte-albstroka

lorena.stroka.facebook.instagram.biografia_mosha_foto_gazetare_books_bashkeshorti-street-style

lorena-stroka-foto-street-style-biografia-wikipedia-facebook-instagram-books-bashkeshorti-gazetare-foto-agelorena_stroka_street-style-bashkeshorti-mosha-facebook-biografia-wikipedia-blog-gazetare-kontakt-foto-albstroka-books

lorena-stroka-street-style-mosha-biografia-wikipedia-books-gazetare-instagram-bashkeshorti-foto-poezi-gazeta-albstroka

lorena-stroka-foto-bashkeshorti-mosha-street-style-gazetare-biografia-wikipedia-books-gazeta-albstroka-instagram

lorena-stroka-wikipedia-mosha-biografia-age-instagram-bashkeshorti-foto-2020-street-style-gazetare-blog

lorena-stroka-foto-wikipedia-biografia-mosha-instagram-facebook-gazetare--books-bashkeshorti-street-style-2020-gazeta-albstroka-kontakt-blog

lorena-stroka-street-style-gazetare-bashkeshorti-age-blog-kontakt-instagram-facebook-

lorena-stroka-bashkeshorti-biografia-wikipedia-age-instagram-gazetare-blog-kontakt-kush-eshte-books-2020-gazeta-albstroka-facebook

kush-eshte-lorena-stroka-wikipedia-biografia-foto-street-style-books-bashkeshorti-age-kontakt-gazetare

lorena-stroka-street-style-kontakt-wikipedia-biografia-wikipedia-foto-instagram-age-books-gazetare-facebook-gazeta-albstroka

lorena-stroka-foto-biografia-age-books-bashkeshorti-instagram-wikipedia-gazetare-kontakt-blog-gazeta-albstroka

LORENA-STROKA-STREET-STYLE-wikipedia-biografia-bashkeshorti-books-age-instagram-gazetare-kontakt-blog-gazeta-albstroka

lorena-stroka-foto-biografia-wikipedia-instagram-foto-books-bashkeshorti-facebook-gazetare-gazeta-albstroka-street-stylelorena-stroka-gazetare-wikipedia-blog-foto-instagram-books-kontakt-poezi-2020-streeet-style-gazeta-albstroka-foto-bashkeshorti

lorena-stroka-street-style-age-kontakt-biografia-blog-wikipedia-basjkeshorti-books-gazetare

lorena-stroka-biografia-gazetare-wikipedia-blog-age-kontakt-instagram-facebook-books-bashkeshorti-2019lorena-stroka-biografia-wikipedia-mosha-bashkeshorti-blog-kontakt-gazetare-2017-instagrram-street-style

lorena_stroka_foto_biografia_facebook_keshilla_nga_lorena_stroka_albstroka_facebook1

lorena_stroka_kontakt_gazetare_wikipedia_foto_instagram_biografia_2019_books_gazeta_albstroka_agelorena-stroka-blog-instagram-facebook-gazetare-books-bashkeshorti-age-2019-biografia-kontakt-wikipedia-kush-eshte-lorena-strokalorena-stroka-biografia-wikipedia-instagram-age-book-bashkeshorti-gazetare-2019-kontakt-facebook-kush-eshte-lorena-stroka-fotolorena-stroka-foto-blog-wikipedia-biografia-books-age-facebook-instagram-bashkeshorti-2019-gazetare-kush-eshte-lorena-stroka-2019lorena-stroka-foto-biografia-wikipedia-instagram-bashkeshorti-age-kontakt-facebook-kush-eshte-lorena-stroka-gazetarekush-eshte-lorena-stroka-biografia-wikipedia-bashkeshorti-age-2019-gazetare-facebook-instagram-blog-kontakt-fotolorena-stroka-foto-instagram-wikipedia-age-books-bashkeshorti-biografia-kush-eshte-lorena-stroka-2017lorena-stroka-biografia-foto-wikipedia-age-blog-gazetare-kontakt-instagram-style-age-2019-albstroka-shkrimtare-facebookkush-eshte-lorena-stroka-biografia-wikipedia-books-gazetare-instagram-blog-age-kontakt-facebook-bashkeshorti-stylelorena-stroka-foto-wikipedia-biografia-age-kontakt-style-bashkeshorti-books-2017-gazetarelorena-stroka-foto-age-biografia-wikipedia-gazetare-2019-books-instagram-facebook-kontakt-blog-stylelorena-stroka-foto-blog-street-style-age-2019-biografia-gazetare-instagram-wikipedia-bashkeshortilorena-stroka-foto-books-age-familja-wikipedia-biografia-2019--instagram-gazetare-kush-eshte-lorena-stroka-bashkeshorti-blog-fotolorena-stroka-gazetare-foto-biografia-wikipedia-age-instagram-facebook-kush-eshte-lorena-stroka-books-age-gazeta-albstroka-2017lorena-stroka-foto-biografia-wikipedia-age-bashkeshorti-instagram-facebook-2017-books-gazetare-gazeta-albstrokalorena-stroka-foto-wikipedia-gazetare-books-keshilla-nga-lorena-stroka-instagram-facebook-bashkeshorti-2017
lorena_stroka_wiki_gazetare_biografia_instagram_bashkeshorti_foto_kush_eshte_lorena_stroka1lorena_stroka_foto_wikipedia_style_gazetare_2017_instagram_biografia_books_bashkeshorti_gazeta_albstroka
lorena-stroka-foto-age-bashkeshorti-wikipedia-kush-eshte-lorena-stroka-albstroka-2017-instagram-gazetare-books

lorena-stroka-foto-gazetare-books-instagram-age-wikipedia-biografia-gazeta-albstroka-2017-facebook1
kush-eshte-lorena-stroka-biografia-gazetare-wikipedia-2017-bashkeshorti-books-foto-gazeta-albstroka1
kush-eshte-lorena-stroka-foto-biografia-wikipedia-instagram-age-bashkeshorti-2017-books-gazeta-albstrokalorena-stroka-gazetare-foto-age-bashkeshorti-street-style-wikipedia-biografia-books-instagram-2018lorena-stroka-bashkeshorti-gazetare-age-wikipedia-2017-books-biografia-instagram-kush-eshte-lorena-stroka

lorena-stroka-bashkeshorti-foto-age-2018-wikipedia-books-kush-eshte-gazetare
lorena_stroka_gazetare_biografia_wikipedia_foto_2018_biography_instagram_kush_eshte_lorena_stroka_books1
lorena-stroka-biografia-wikipedia-keshilla-bukurie-perkthyese-shkrimtare-shqiptare-albstroka-2017
lorena_stroka_foto-biografia_wikipedia_gazeta-albstroka-2017lorena-stroka_foto_wikipedia_biografia_beauty_secrets-albania-street-style-albstroka-2017
lorena_stroka_wikipedia_biografia_keshilla_biography_2017-gazeta-albstroka
lorena_stroka_biografia_wikipedia_2017_gazetare_family_albstrokalorena_stroka_wikipedia_gazetare_facebook_biografia_2017_gazeta_albstroka2lorena_stroka_wiki_biografia_gazetare_facebook_2017_quotes_books_gazeta_albstroka
lorena-stroka-biografia-wikipedia-foto-instagram-age-books-gazeta-akbstroka-facebook
lorena_stroka_biografia_wikipedia_foto_gazetare_keshilla_bukurie_gazeta_albstroka_2017

lorena_stroka_wikipedia_biografia_facebook_gazetare_gazeta_albstroka_2017_foto
lorena_stroka_gazetare_2017_biografia_wikipedia_shkrimtarelorena_stroka_gazetare_wikipedia_biografia_albstroka_blog_forum_2017
lorena_stroka_wikipedia_biografia_facebook_2017_2018_lorena_stroka_gazetarelorena_stroka_wikipedia_biografia_facebook_2017_2018_keshilla_bukurie_lorena_stroka_gazetare

lorena-stroka-foto-wikipedia-biografia-keshilla-albstroka-blog-2017lorena-stroka-wikipedia-biografia-facebook-keshilla-bukurie-albanian-journalist-writer
lorena-stroka-biografia-wikipedia-facebook-foto-keshilla-albstroka-blog-2017
lorena-stroka-wikipedia-biografia-facebook-instagram-gazetare-shqiptare-albstroka-blog
keshilla_nga_lorena_stroka_facebook_biografia_biography_wikipedia_albstroka_facebook_2017
lorena_stroka_biografia_facebook_albstroka_facebook_keshilla_nga_lorena_stroka
LORENA_STROKA_BIOGRAFIA_FACEBOOK_FOTOlorena_stroka_foto_facebook_biografia_keshilla_bukurie

lorena_stroka_biografia_fund_me_bel_te_larte_albstroka_blog

lorena_stroka_foto_biography_biografia_albstroka_facebook

LORENA_STROKA_FOTO_BIOGRAFIA_WIKIPEDIA
lorena_stroka_foto_biografia_gazetare-shkrimtare_albstroka_lajme_tirana_street_stylelorena_stroka_instagram_facebook_biografia_albstroka_blog-1
lorena-stroka-age-gazetare-books-poezi-wikipedia-bashkeshorti-jeteshkrimi-instagramlorena-stroka-age-foto-biography-books-2017street-style-gazeta-albstrokalorena-stroka-foto-instagram-biografia-wikipedia-age-bashkeshorti-facebook-2017-books
lorena-stroka-foto-biografia-style-books-jeteshkrimi-bashkeshorti-gazetare-2017

lorena-stroka-foto-gazetare-instagram-age-books-kush-eshte-bashkeshorti-burri-2017-keshillalorena-stroka-gazetare-foto-wikipedia-age-books-instagram-burri-bashkeshorti-kush-eshte-lorena-stroka-facebook-2017
lorena-stroka-foto-wikipedia-biografia-instagram-gazetare-age-2017-bashkeshorti-kush-eshte-lorena-stroka

keshilla-nga-lorena-stroka-facebook-biografia-wikipedia-gazeta-albstroka-gazetare-perkthyese11
lorena_stroka_albania_street_style_albstroka_blog_201711

lorena_stroka_foto_biografia_biography_wikipedia_albstroka_facebook21
albania_street_style_lorena_stroka_foto_albstroka_blog1

LORENA_STROKA_BIOGRAFIA_BIOGRAPHY_FOTO
lorena-stroka-wikipedia-foto-age-biografia-2017-gazetare-instagram-facebook

lorena_stroka_foto_biografia_biography1lorena_stroka_foto_biografia_wikipedia_biography_jeteshkrimi_albstroka_facebook

lorena_stroka_foto_biografia_biography_wikipedia_albstroka_facebook1

Lorena_Stroka_foto_biografia_poertret_bardhe_zi_20161

lorena-stroka_foto

lorena-stroka-foto-gazetare-books-instagram-age-wikipedia-biography

lorena-stroka-foto-biografia-albania-street-style-albstroka-blog1

LORENA_STROKA_FOTO_BIOGRAFIA_PARTNERI_ALBSTROKA_BLOG1

lorena_stroka_foto_biografia_albstroka_blog_lorena_stroka_facebook

lorena_stroka_biografia-wikipedia_albstroka_blog_lorena_stroka_foto

lorena_stroka_biografia_foto_lorena_stroka_mosha

albstroka-lorena-stroka-street-style-fund-i-kuq-red-skirt-blonde-hairl-red-lips-lorena-stroka-photos

LORENA-STROKA-ALBSTROKA-BLOG-FOTO-LORENA-STROKA-STREET-STYLE

lorena-stroka-foto-29-qershor-2014-outfit-of-the-day-lorena-stroka-style13lorena-stroka-foto-mars-2014-albstroka1lorena-stroka-fotografi-perkthyese-shkrimtare-shqiptare-albstroka-20142

lorena-stroka-floke-me-kacurrela

lorena-stroka-foto6

keshilla-nga-lorena-stroka-foto-facebook-biografia-wikipedia1-gazeta-albstroka-1

lorena-stroka-foto

keshilla-nga-lorena-stroka-foto-facebook-biografia-wikipedia1-gazeta-albstroka-3

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top