You Are Here: Home » Posts tagged "dyll-blete" (Page 3)

MASKË PËR LËKURË SA MË TË PASTËR, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve!  Kush tha që përdorimi i mjaltit dhe verës kufizohet vetëm në gatim...?! Përdorimi i tyre në kozmetologjinë dermatologjike, po fiton gjithnjë e më shumë terren... Falë veprimeve të tyre të fuqishme, femrave u jepet mundësia të përjetojnë një rini të dytë... Maska e mëposhtme që kam zgjedhur për ju sot, është shumë efikase dhe cilësore për pastrimin dhe ushqyerjen e  ...

Read more

XHELATINË, PËR FYTYRË SA MË RREZËLLITËSE, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Çdo lëkurë ka nevojë për trajtim të përditshëm, si brenda ashtu dhe jashtë saj, me qëllim që të ushqehet, ajroset dhe të ruajë elasticitetin e vet në vite. Herë pas herë ju kam postuar receta të ndryshme lidhur me këtë temë, mirëpo, mospasja qoftë dhe e një përbërësi të vetëm, ju ka penguar t'i përgatisni. Për këtë arsye, sot po ju publikoj një recetë fare të thjesh ...

Read more

Si të zhdukni rrudhat e gjirit dhe të pasmeve (FOTO)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Xheli aloe aera dhe vaji i kalendulës janë dy nga produktet e mia më të parapëlqyera. I përdor thuajse përditë. Mirëpo, ngaqë asnjëherë nuk ju kam postuar foto të këtij vaji, vendosa ta bëj sot. Pak fjalë për bimën e kalendulës... Kalendula është një bimë dy vjeçare dhe ka ngjashmëri të madhe me lulet e margaritës dhe krizantemës. Ngjyra e luleve të saj është e verd ...

Read more

MASKË PËR NGRITJE GJINJSH (EKSKLUZIVE)

Nga Lorena Stroka Shkrimi i sotëm u kushtohet kryesisht atyre femrave që u pëlqen të dallojnë nga të tjerat. Ngaqë vetë kujdesem goxha për të pasur një imazh sa më të mirë, kuptohet brenda mundësive që kam, mrekullira ende nuk kam arritur të bëj, as shndërrime totale, mendova t'ju zbuloj një mënyrë të mirë e të thjeshtë për të bërë një gjoks të përsosur, të fortë, të rrumbullaktë dhe aspak të rënë. Pra, për ...

Read more

SI TË DALLOSH GJOKSIN ME SILIKON!

Nga Lorena Stroka Gjithçka filloi si një lojë mes shoqesh, u thoja se isha në gjendje të dalloja nëse një gjoks ishte natyral apo produkt silikoni. Qeshnin, nuk e besonin. Mirëpo kur u dilnin fjalët e mia, habiteshin, si e dallove më thonin? U dukej e pabesueshme. Dikur, s'e dija fare që kishte silikon, e jo më të bëja diagnoza të këtij lloji. Me kalimin e kohës, për kuriozitet më shumë, mësova gjithçka mbi ...

Read more

TRAJTIM PËR VENAT MERIMANGË

© Lorena Stroka Arsyet e shfaqjes së venave merimangë janë: faktorët trashëgues çrregullimet e ndryshme hormonale ekspozimi i përditshëm në diell Për recetën nevojiten: 1/4 filxhan vaj avokado 1 lugë gjelle rozmarinë cytisus centella 1 copë mollë selvie gështenjë kalgështenje 5 pika vaj esencial barbaroze. Metoda e përgatitjes vijon si më poshtë: Vendosni në vazo vajin e avokados dhe shtoni të gjithë përbër ...

Read more

Kamomil për flokë të arta e të shëndetshme

Nga Lorena Stroka Mos rëndoni vazhdimisht flokët tuaja me lyerje të tepërta e të panevojshme, kur mund t'u jepni ngjyrën që dëshironi përmes mënyrave natyrale. Nuk duhet të harroni se bojrat i bëjnë flokët të thata dhe pa ndriçim. Me përdorimin e kamomilit do të arrini në kohë rekord rezultate të shkëlqyera, forcim rrënjësh dhe "hapje" ngjyre. Pra, duke aplikuar një sasi të caktuar kamomili, në bazë të gjat ...

Read more

Vaji që eleminon rrudhat e syve

Nga Lorena Stroka Siç është e njohur, konturi i syve është pika e parë e fytyrës në të cilën duken shenjat e para të plakjes, kjo ndodh sepse ajo pjesë e lëkurës është mjaft e hollë dhe e ndjeshme. Doni të eleminoni rrudhat përreth syve por nuk dini se si? Zgjidhja është një: vaji jojoba, i pasur me antikosidante tokoferole. Në fakt, bëhet fjalë për një produkt tepër të veçantë, një lloj qiriri të lëngshëm. ...

Read more

Si të bësh një gjoks të tillë pa ndërhyrje kirurgjikale

Nga Lorena Stroka Kremrat u krijuan si një alternativë e besueshme dhe e sigurtë për zmadhimin e gjoksit. Përdorimi i pilulave jo vetëm është mjaft i kushtueshëm, por, për shumë femra është një proces goxha i bezdisshëm. Kremrat janë po aq të efektshme, sa dhe pilulat, gjithashtu, të dyja metodat mund të kombinohen mrekullisht (në qoftë se keni mundësinë financiare). Siluette Plus është një produkt inovativ ...

Read more

Si të keni dhëmbë të shëndetshëm

Nga Lorena Stroka Doni të keni dhëmbë sa më të bukur e të shëndetshëm? Në qoftë se Po, ndiqni udhëzimet e mëposhtme: Çdo gjashtë muaj shkoni te dentisti juaj për një check up (kontroll) parandalues - ku bëhet pastrim, heqje ngyrosjesh etj. Përdorni, në qoftë se është e mundur furçë dhëmbësh pas çdo vakti, ose ndryshe bëni larje të rregullt në mëngjes dhe në mbrëmje. Shmangni përdorimin e furçave me fije të ...

Read more

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top