You Are Here: Home » Posts tagged "vaj-bajameje"

SI TË ELEMINONI ZBOKTHIN NË 3 JAVË

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Ankthi, kequshqyerja, higjiena e munguar dhe përdorimi i shampove të gabuara, janë vetëm disa prej faktorëve thelbësorë që ndikojnë shëndetin e flokëve dhe shfaqjen e zbokthit. Zbokthi nuk është vetëm një problem antiestetik, por, dhe tepër i rrezikshëm për rënien e mëvonshme të flokëve. Përgatisni recetën e mëposhtme dhe eleminojeni në mënyrë natyrale brenda 3 javë ...

Read more

KREMI I TRUPIT QË DUHET TË PËRDORIN TË GJITHA FEMRAT, KRYESISHT ATO QË KANË LINDUR

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Pas lindjes, çdo trup pavarësisht ndërtimit të tij fillestar nga natyra, pëson disa ndryshime bazike: strija, lëshim lëkure, akumulim yndyre në pjesën abdominale, celulit, zgjerim legeni, shpatullash etj. Në shumicën e rasteve, reagimi i parë i femrave që përballen me realitetin e ri, është zhgënjimi dhe humbja e besimit për rikthimin e linjave të dikurshme (për ato ...

Read more

KREM NË KUSHTE SHTËPIE PËR ZBUTJEN/MBUSHJEN E RRUDHAVE TË TRUPIT

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithë! Lëngu magjik i aloe verës fsheh brenda tij një farmaci të tërë. Miqtë e kësaj bime të dobishme nuk janë (vetëm) të tanishëm, por, dhe më të hershëm. Mbretëreshat e Egjiptit e përfshinin në pjesën më të madhe të kurave të bukurisë, mjekët romakë e grekë e përdornin për mjekime të shumëllojshme, ndërsa Aleksandri i Madh arriti të pushtonte një ishull të tërë (Socotra),  ...

Read more

KREM DEPILIMI NË KUSHTE SHTËPIE PËR PJESËN INTIME

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! E cili është ai që nuk do të tundohej nga pamja e një trupi të bukur, të pastër e të depiluar mirë?! Në qoftë se mes jush ka ende nga ata që besojnë se depilimi është vetëm "çeshtje femrash", dhe se çdo përpjekje përshtatjeje nga gjinia e kundërt është e turpshme apo e dënueshme, mendoj se ka ardhur koha ta rimendojnë, dhe mbi të gjitha të kuptojnë se higjiena nuk n ...

Read more

SCRUB FYTYRE KUNDËR AKNEVE DHE SHENJAVE TË TYRE

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Shpesh të shtyra nga dëshira për të shpëtuar një orë e më parë nga prania e akneve  antiestetike, nuk ngurojmë t'i shtydhim ato. Një veprim i pamenduar mirë, të cilin me kalimin e kohës e paguajmë shtrenjtë. Akoma dhe nëse zhduken, në fytyrë mbeten mjaft shenja në formë gropëzash, të cilat nëse nuk mbulohen me grim, zor se guxon të dalësh jashtë ashtu. Krahas, përdo ...

Read more

RECETA MAGJIKE QË PËRSHPEJTON HUMBJEN E PESHËS NË NIVEL LOKAL

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Sa mirë do të ishte sikur të kishte një metodë magjike për humbje peshe në nivel lokal, kryesisht për pjesën e krahëve, barkut dhe kofshëve - kështu nuk themi të gjitha? Metoda është zbuluar dhe është mjaft e thjeshtë për t'u zbatuar. Receta e mëposhtme do t'ju ndihmojë të realizoni dëshirën tuaj. Mjafton të ndiqni përpikmërisht udhëzimet e dhëna më poshtë: Përbërës ...

Read more

CILAT RRUDHA ZHDUKË NË 3 JAVË VAJI I STRUCIT?

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Megjithëse shfaqja e rrudhave në fytyrë dhe qafë është një proces i pashmangshëm për secilin/ën prej nesh, trajtimi në kohë, gjithmonë në mënyrë natyrale, mund të përmirësojë dukshëm pamjen e tyre përfundimtare. Aplikimi i vajrave antirrudhë gjithëherë ka kontribuar në këtë drejtim. Kësaj rradhe, nuk do të flasim për ato që ju tashmë i njihni shumë mirë, pasi i përd ...

Read more

MASKA VITAMINOZE QË RRIT ELASTICITETIN DHE LËMUESHMËRINË E LËKURËS

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Vitamina C është një nga përbërësit më të rëndësishëm për lëkurën tonë. E bën të butë (sa duhet), të lëmuar dhe rrjedhimisht nuk e lë të rrudhet... Receta e ditës i mbulon të gjitha ato që përmenda më sipër, mos nguroni ta provoni, është e përshtatshme për të gjitha moshat, tek më të rejat ka veprim parandalues, ndërsa tek më të rriturat efekt përmirësues! Përbërësi ...

Read more

SI TË PËRGATISNI VETË SERUM PËR QERPIKËT DHE VETULLAT

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Gjëja e parë që shikojmë tek një njeri, kuptohet kur e kemi afër dhe nuk nevojitet të marrim dylbi, janë sytë... Sa më të dendura janë qerpikët dhe vetullat, aq më shumë na tërheqin... Mirëpo ndodh që jo të gjithë njerëzit e kanë këtë fat... Në rast se nuk jeni të kënaqura me pamjen e qerpikëve dhe vetullave tuaja, provoni të përgatisni serumin e mëposhtëm, i cili d ...

Read more

TRAJTIM I SHPEJTË PËR PICKIMET NGA GRERËZAT

Nga Lorena Stroka Në mos jo të gjithë, një pjesë shumë e madhe e njerëzve kanë përjetuar dhimbjen e shkaktuar nga thumbimi i bletëve, e cila shoqërohet me skuqje dhe enjtje të padëshirueshme. E habitshmja me pickimet qëndron tek fakti që reagimi i trupit nuk është i njëjtë tek të gjithë. Sasia e helmit të liruar në gjak jo rrallëherë mund të jetë akoma dhe vdekjeprurëse. Përveç ndihmës së specializuar mjekë ...

Read more

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top