You Are Here: Home » Posts tagged "heqje-qimesh"

ÇFARË MASKE DUHET PËRDORUR PARA DEPILIMIT PËR TË PASUR KËMBË SUPER TË BUTA?

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! A e dini që çdo herë para se para se t'i nënshtroheni procesit të depilimit (heqjes së qimeve) është e detyrueshme të bëni peeling lëkure? Ejani të mësojmë së bashku një mënyrë super-natyrale për këmbë sa më të mëndafshta në çdo prekje. Përbërësit 1 filxhan kafeje sheqer 1/2 filxhan kafeje vaj ulliri, kokosi ose baby oil 3 lugë gjelle lëng limoni, lime, ose 20 pika ...

Read more

KREM NË KUSHTE SHTËPIE PËR HEQJEN E PUSHIT TË FYTYRËS

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Ndoshta disa prej jush presin që të postoj përditë diçka të re lidhur me maskat apo kremrat e bukurisë. Mirëpo, më të shumtën e rasteve kjo gjë është e pamundur, për arsye kohe. Jo të gjithë vizitorët e faqes janë femra apo interesohen vetëm për një kategori të caktuar shkrimesh... Nisur nga kjo, mundohem ta pjesëtoj kohën në mënyrë të tillë që të përballoj të shkru ...

Read more

KREM PËR LËKURËN E ACARUAR PAS HEQJES SË QIMEVE

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Më të shumtën e herëve, pas heqjes së qimeve vërejmë acarim lëkure (skuqje). Gjë që na bën të shqetësohemi dhe të mos dimë se si të veprojmë, ta lëmë si është (derisa të largohet vetë), apo të përdorim ndonjë lloj kremi me efekt qetësues, në qoftë se po, çfarë kremi të zgjedhim? Personalisht, duke qenë se kam lëkurë të bardhë e të ndjeshme, pas depilimit vërej ndonj ...

Read more

SI TË DEPILONI PJESËT DELIKATE!

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Këto ditë ndihem më e lodhur, por, dhe më e lumtur se çdo herë tjetër... Me sa më thotë inxhinieri i faqes (por, dhe miku im më i mirë njëkohësisht), na ndajnë fare pak ditë nga ndryshimet rrënjësore që do të bëhen në faqe, por, dhe jo vetëm... mirëpo, derisa të vijë ai çast, unë nuk do të rri duarkryq, do postoj herë pas here gjëra të reja për ju... Tema e sotme ka ...

Read more

SI TË BËSH KREM NATE VETËM ME 3 PËRBËRËS! (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Strategjia që kompanitë kozmetike ndjekin për shitjen e produkteve të tyre është vërtet mjaft e zgjuar, kategorizimi që u bëjnë kremrava (dite, nate, për mosha të reja/vjetra etj., etj.) i kanë bërë të mos dijnë se sa para kanë... Numri i femrave që varen nga këto produkte është gjithnjë e në rritje... jo se vërejnë ndonjë ndryshim habitës, por, sepse i ndihmojnë psikologjikisht, pra, besojn ...

Read more

SI TË HIQNI RRUDHAT NË CEPIN E SYRIT, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! E ashtëquajtura "Këmba e Patës" janë rrudhat e shprehisë në cepin e syrit, të cilat krijohen nga lëvizjet e shumta të muskujve, herë në formë vrenjtjesh e herë në formë buzëqeshjesh. Kjo nuk do të thotë se duhet të ndaloni të buzëqeshni, apo të qëndroni të pashprehshme si skulptura. Thjesht shmangni ekspozimin e tepërt në diell, duhanpirjen dhe pagjumësinë. Gjithash ...

Read more

BIMA MEDICINALE QË RIGJALLËRON FLOKËT DHE LËKURËN, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Karotat janë të njohura që nga lashtësia. Grekët dhe Romakët e lashtë i përdornin jo vetëm në gatim, por dhe si bimë medicinale (mjekësore). Pjesa e ngrënëshme e tyre, pra, rrënja, përmban  hekur, kalcium, magnez, bakër, zink, pro-vitaminë A, vitaminë B, C dhe carotene. Sido që të konsumohen, karotat veç të mira sjellin në organizmin e njeriut... Për ata që vështirë ...

Read more

KËSHILLA TË DOBISHME BUKURIE, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Ndërsa po shijoja kafenë time të mëngjesit, u ndesha me një artikull në Internet, ose më saktë me përfundimet e një hulumtimi të kryer nga një kompani kozmetike Skincare, lidhur me  moshën dhe paraqitjen e femrave. Sipas kërkimit disa vjeçar, u vërejt se shumë femra të cilat abuzonin me duhanpirjen, alkoolin, pagjumësinë dhe kequshqyerjen tregonin 10 vjet më të mëdh ...

Read more

NJIHUNI ME VAJIN QË KORRIGJON ÇDO DËMTIM LËKURE, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Në qoftë se doni të jeni përherë të kuruara, por, pa shpenzuar shuma të mëdha për ta arritur këtë, përdorni vaj argani. Vaji i arganit është ndër më të njohurit për luftimin e dëmtimeve të lëkurës. Më konkretisht: - është anti-rrudhë - antioksidant - ripërtërin qelizat - zvogëlon thellësinë e plagëve/shenjave - heq ekzemat - lufton puçrrat - hidraton në thellësi - e ...

Read more

RECETA QË DO T’JU SHPËTOJË NGA RËNIA E FLOKËVE, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Në qoftë se vëreni rënie flokësh për më shumë se 6-7 javë, atëherë, problemi është më serioz nga ç'mendoni. Prandaj merrni masat tuaja sa është herët që të mos përfundoni pa qime në kokë. Përveç prerjes mujore, dhe maskave ripërtëritëse apo forcuese, provoni të bëni recetën e mëposhtme. Këtë recetë e bënte nëna ime vite më parë, mirëpo, unë kam bërë disa ndryshime n ...

Read more

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top