You Are Here: Home » Posts tagged "xhel-aloe-vera"

ELIKSIRI NATYROR QË RIKTHEN FORCËN DHE SHËNDETIN E FLOKËVE TË LYERA

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Flokët e lyera mund të ndryshojnë plotësisht imazhin e fytyrës së femrave, herë pozitivisht e herë negativisht. Gjithçka varet nga cilësia e bojës, ngjyra e zgjedhur, mënyra e aplikimit dhe shpeshtësia e përdorimit. Të gjitha këto së bashku krijojnë shkallën e dëmtmit të tyre... Disa prej problemeve më të hasura tek flokët e lyera janë: humbja e shkëlqimit të fijeve ...

Read more

TONIKU QË PËRSOSË LINJAT E FYTYRËS

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Spray që i fal fytyrës shkëlqim, freski, hidratim dhe tonifikim, duhet përdorur çdo ditë, përgjatë gjithë muajve të vitit. Për shkak të kërkesave të shumta që ka, raftet e dyqaneve me produkte kozmetike janë të mbushura me preparate të tilla. Mirë kur mundesh, po kur gjendja financiare nuk të lejon të investosh në blerjen e tyre, si veprohet? Përveç asaj shprehjes p ...

Read more

BIMËT QË KUROJNË DJEGIET NGA DIELLI

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Tani që temperatura është rritur ndjeshëm dhe pjesa më e madhe e njerëzve ka filluar të vërshojë plazheve për të gjetur sadopak freski, është mirë të kujdesemi për lëkurën tonë. Rrezet ultravjollcë përveç rrudhave shkaktojnë dhe kancer lëkure. Prandaj është e këshillueshme që sa herë që dilni nga shtëpia, jo vetëm për në plazh, të ndërmerrni masa mbrojtëse. Çfarë të ...

Read more

SI TË NXISNI PRODHIMIN E KOLAGJENIT DHE RIPËRTËRINI SIPËRFAQEN E LËKURËS

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Përveç aromës kundërmuese që ka, limoni është i pasur me vitaminë C - përbërës tepër i njohur për nxitjen e prodhimit të kolagjenit të lëkurës dhe trajtimin e rrudhave pavarësisht llojit apo thellësisë së tyre. Në këtë pikë, dua t'ju bëj me dije se receta e mëposhtme është më e përshtatshme për lëkurat mikse dhe të yndyrshme se sa për ato të thata. Përbërësit 1 lugë ...

Read more

PËRBËRËSIT QË DUHET TË PËRMBAJË NJË KREM I MIRË ANTI-RRUDHË

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Sytë thonë shumë, jo vetëm për personalitetin, por, dhe për moshën tonë. Për këtë arsye, kujdesi I tyre ditor është i domosdoshëm. Pjesa përreth dhe poshtë syve, për shkak të hollësisë së lëkurës si dhe shprehive, përbën zonën më delikate të fytyrës, në të cilën shfaqen shenjat e para të plakjes. Duke qenë se vijëzimet e holla dhe relaksimi mund të shfaqen akoma dhe ...

Read more

DY MËNYRA TË REJA NATYRALE PËR ZBARDHJE DHËMBËSH, (JO ME SODË)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! A ka ndonjë njeri që nuk do donte të kishte dhëmbë të bardhë e të shëndetshëm? Nuk besoj! Të gjithëve, pa përjashtim, do të na pëlqente të gjenim një mënyrë eksprese për përmbushjen e dëshirës sonë. Shpesh, pamundësia financiare na detyron të shtyjmë takimin tonë vjetor me dentistin... Në këtë mënyrë, i bie që kur shkojmë tek mjeku ose të na kenë rënë, ose t'i kemi ...

Read more

SERUM ME EFEKTE MAHNITËSE PËR FYTYRË DHE QAFË

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Mirë është të punosh, por jo të kapërcesh kufirin e rezistencave të tua, sepse kështu nuk gëzon as frytin e mundit të bërë. Dy-tre javët e fundit, nuk kam pasur fare kohë të lirë për argëtim. Kur them argëtim, mos mendoni se e kam fjalën për dalje nate (ato s'i bëja as kur nuk kisha detyrimet që kam tani), por, për ndonjë "arratisje" të shkurtër, diku larg qytetit m ...

Read more

RIMEL NË KUSHTE SHTËPIE PËR QERPIKË SUPER TË GJATË, (EKSKLUZIVE)

Rimeli është një nga produktet më të domodoshme për ruajtjen e bukurisë femërore. Por nisur nga fakti që shumë prej tyre përmbajnë agjentë të shumë toksikë si metilparaben, pluhur alumini, ceteareth-20, butiparaben apo alkool benzili, ideja e përgatitjes së rimeleve në kushte shtëpie nuk tingëllon aspak keq. Si thoni, a jeni gati të mësojmë së bashku si ta jetësojmë këtë ide? Përbërësit 2 lugë çaj vaj koksi ...

Read more

SI TË BËSH KREM NATE VETËM ME 3 PËRBËRËS! (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Strategjia që kompanitë kozmetike ndjekin për shitjen e produkteve të tyre është vërtet mjaft e zgjuar, kategorizimi që u bëjnë kremrava (dite, nate, për mosha të reja/vjetra etj., etj.) i kanë bërë të mos dijnë se sa para kanë... Numri i femrave që varen nga këto produkte është gjithnjë e në rritje... jo se vërejnë ndonjë ndryshim habitës, por, sepse i ndihmojnë psikologjikisht, pra, besojn ...

Read more

SI TË HIQNI RRUDHAT NË CEPIN E SYRIT, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! E ashtëquajtura "Këmba e Patës" janë rrudhat e shprehisë në cepin e syrit, të cilat krijohen nga lëvizjet e shumta të muskujve, herë në formë vrenjtjesh e herë në formë buzëqeshjesh. Kjo nuk do të thotë se duhet të ndaloni të buzëqeshni, apo të qëndroni të pashprehshme si skulptura. Thjesht shmangni ekspozimin e tepërt në diell, duhanpirjen dhe pagjumësinë. Gjithash ...

Read more

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top