You Are Here: Home » Posts tagged "botoks" (Page 4)

Teknika jo-kirurgjikale per buzë joshëse

Nga Lorena Stroka Bukuria si një ndër armët më të fuqishme të njeriut vazhdon të mbizotërojë pothuajse në çdo fushë të jetës së tij. Është padyshim e vetmja gjë që nuk kërkon ASNJË vërtetim... Le të jemi të sinqertë, bukuria është gjëja e parë që shikojmë te dikush. Sado botë të pasur shpirtërore që të ketë dikush, nëse ajo shoqërohet nga një paraqitje mediokre, për të mos thënë e shëmtuar, automatikisht “z ...

Read more

Fruti i bukurisë!

Nga Lorena Stroka Shega është padyshim lloji i frutit që ndihmon sa në ruajtjen e rinisë po aq dhe të bukurisë sonë. Ka veti anti-flamatore që kontribuojnë në eleminimin e akneve (puçrrave). Përmbajtja e lartë e vitaminës C ndihmon në formimin e kolagjenit. Lëvorja e saj është e pasur me vitaminë E dhe locione hidratuese kundër relaksimit të lëkurës. Lëngu i shegës i përzier me sasi të barabartë vaj ulliri ...

Read more

Përdorimet terapeutike të toksinës botulinum

Nga Lorena Stroka Shkencëtarët Britanikë zhvilluan një metodë të re për përdorimin e toksinës botulinum jo vetëm si injeksion kundër rrudhave, por ndoshta edhe për përdorime të tjera terapeutike. Botox mund të trajtojë kënaqshëm disa  lloje sëmundjesh: parkinsonin paralizën cerebrale migrenën kronike. Hulumtuesit e Laboratorit të Biologjisë Molekulare (në Mbretërinë e Bashkuar) nën kryesinë e Dr. Bazbek Dav ...

Read more

SYN – AKE VEPRON NJËLLOJ SI BOTOX

Nga Lorena Stroka Syn - Ake eliminon në mënyrë natyrale rrudhat e padëshiruara dhe rigjeneron tiparet e fytyrës shumë më lehtë se injeksionet Botox (botulinum). Sipas hulumtimeve, duke e përdorur dy herë në ditë do të reduktoni deri në 52% rrudhat ngacmuese. Polipeptidi që gjendet brenda helmit të nepërkës krijon bllokadë neuromuskulare dhe në kombinim me Aloe Vera, kolagjenin, vitaminat A, E, C dhe Allanto ...

Read more

Kolagjeni mund të zëvendësohet nga lopët me preparat artificial

Nga Lorena Stroka  Një zgjidhje të re alternative të kolagjenit natyror njerëzor, zbuluan një ekip shkencëtarësh Amerikanë, sipas një hulumtimi të botuar në revistën PNAS të Akademisë Kombëtare Shkencore të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Vlerësohet se zbulimi në fjalë mund të ndihmojë në përmirësimin e metodave aktuale të trajtimit të artritit, si dhe të shumë sëmundjeve të tjera që rrjedhojnë nga shkat ...

Read more

Maska natyrale bukurie

                                           Nga Lorena Stroka Dëshironi që gjithmonë të keni një fytyrë sa më të ndritur dhe të bukur, por produktet kozmetike nuk ju japin rezultatet e dëshiruara? Atëhere, kërkoni zgjidhjen brenda shtëpisë tuaj. Përgatisni vetë maska bukurie me përbërësit qe keni ne frigorifer, e vetmja gjë që ju mungon është RECETA. Maske me kos Ndoshta është receta më e lehtë. Rekomandohet ...

Read more

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top