You Are Here: Home » Posts tagged "botoks" (Page 2)

MASKA ÇUDIBËRËSE QË USHQEN DHE RIGJENERON FLOKËT NË THELLËSI, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Vaji i kokosit njihet si ndër aleatët më të mirë të flokëve, prandaj dhe përfshihet thuajse në çdo recetë bukurie. Receta e sotme është new entry (prurje e re), e cila falë përbërësve të saj do t'ju bëjë të mos i ndaheni pasqyrës. Ndryshimet në rrënjët dhe fijet e flokëve do t'i vëreni qysh në aplikimet e para të maskës. Mos mendoni se përkujdesja është vetëm për fl ...

Read more

MASKË SPECIALE ME LANOLINË PËR RIGJENERIM TË PLOTË LËKURE, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Sot, do të flasim për një recetë krejt të veçantë nga të tjerat. Ajo që e bën të veçantë këtë maskë, nuk është vetëm mosgjetja e kollajshme e përbërësve, por, veprimi i pashoq i saj. Maska në fjalë, nuk është e lehtë të aplikohet në çdo sallon bukurie, pasi kostoja është tepër e lartë për t'u përballuar nga çdo femër (e dini dhe vetë sa të kripura janë çmimet, sidom ...

Read more

KENI FLOKË TË YNDYRSHËM? JA ÇFARË TË BËNI!

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Në qoftë se fytyra është pasqyra e shpirtit, atëherë, flokët janë patjetër korniza. Të paktën këtë besoj unë... Shpesh shohim femra të grimuara, të veshura mirë, por, me një kapje të thjeshtë flokësh që ngjan më shumë me maskim sesa me stilim. Dhe menjëherë të vjen të thuash: Po si është e mundur që njëra pjesë nuk ka lidhje me tjetrën? Kjo ndodh për dy arsye: e par ...

Read more

SI TË KORRIGJONI DHE SHTRËNGONI LINJAT E FYTYRËS NË KUSHTE SHTËPIE, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Po pse moj "zonja" bini kaq poshtë? Kur ju pëlqen diçka, nuk ka asgjë të keqe ta ripostoni diku tjetër (fb, twitter, etj., etj.), bashkë me burimin origjinal. Kaq shumë të vështirë e keni të respektoni të drejtat dhe mundin e punës së të tjerëve, siç ndodh në të gjitha vendet e zhvilluara të botës? Çfarë ju pengon të citoni emrin e autorit apo adresën e faqes, keni ...

Read more

SI TË HIQNI RRUDHAT E SYVE PA PËRDORUR… BISTURI, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Tjetër të rritesh, dhe tjetër të plakesh. Janë dy gjëra krejt të ndryshme... Të kujdesesh për veten, s'do të thotë se do të qëndrosh gjithmonë e re (pasi deri më sot, askush s'e ka zbuluar eliksirin e rinisë së përjetshme), por, padyshim do të dukesh më e freskët dhe më e mirëmbajtur se një tjetër që e ka lënë lëkurën në mëshirën e fatit... Moskujdesja jo vetëm zbul ...

Read more

USHQIMET QË NDIKOJNË NË SHFAQJEN E CELULITIT, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Në qoftë se pak vite më parë celulitin e vëreje më shumë tek femrat mbi 35 vjeç, për fat të keq, sot, e has akoma dhe tek adoleshentet, të cilat nuk dhe pse nuk janë të shëndosha, fiziku i tyre lë shumë për të dëshiruar. Hipokrati, ati i mjekësisë, thosht: "Jemi ajo çka hamë." Ndjekja e një programi të çekuilibruar ushqimor, shkakton çrregullime serioze në metaboliz ...

Read more

SI TË HIQNI PIKAT E ZEZA PËR 2 JAVË! (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Nuk ka fytyrë pa pika të zeza... pastrimi i tyre është një proces i vazhdueshëm që nuk duhet braktisur asnjëherë. Përderisa nuk jetojmë brenda një ene prej qelqi, të izoluar nga çdo mikrob apo bakterie, është normale të përballemi me to. Krahas recetave që ju kam botuar herë pas here në faqe, do t'ju këshilloja të provonit dhe një tjetër mënyrë alternative për lufti ...

Read more

RECETA “MAGJIKE” QË DUHET TË PROVOJË ÇDO FEMËR, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Këtu te ne po bie kaq shumë shi sa nuk j'ua përshkruaj dot... Megjithëse është ora 10:00 e mëngjesit, qielli është aq i errët, sa duket sikur ende është natë... Pavarësisht, motit të rënduar, unë s'kam ndërmend të heq dorë nga plani i ditës, akoma dhe borë të bjerë, sot do dal se s'bën për shopping, (që ju sigurisht do keni mundësinë t'i shihni në postin e ardhshëm. ...

Read more

MASKË PËR LËKURË SA MË TË PASTËR, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve!  Kush tha që përdorimi i mjaltit dhe verës kufizohet vetëm në gatim...?! Përdorimi i tyre në kozmetologjinë dermatologjike, po fiton gjithnjë e më shumë terren... Falë veprimeve të tyre të fuqishme, femrave u jepet mundësia të përjetojnë një rini të dytë... Maska e mëposhtme që kam zgjedhur për ju sot, është shumë efikase dhe cilësore për pastrimin dhe ushqyerjen e  ...

Read more

XHELATINË, PËR FYTYRË SA MË RREZËLLITËSE, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Çdo lëkurë ka nevojë për trajtim të përditshëm, si brenda ashtu dhe jashtë saj, me qëllim që të ushqehet, ajroset dhe të ruajë elasticitetin e vet në vite. Herë pas herë ju kam postuar receta të ndryshme lidhur me këtë temë, mirëpo, mospasja qoftë dhe e një përbërësi të vetëm, ju ka penguar t'i përgatisni. Për këtë arsye, sot po ju publikoj një recetë fare të thjesh ...

Read more

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top