You Are Here: Home » 2020 » August

LUMTURIA ËSHTË ÇËSHTJE KËNDVËSHTRIMI

Nga Lorena Stroka Nëqoftë se lumturia do të ishte e njëtrajtshme, me siguri do të humbiste dhe vlerën e vet! S'do mend që lumturia është çështje këndvështrimi dhe diçka krejt relative. Mos bëni gabim të besoni se ajo që për ju përbën lumturi qëndron për të gjithë! Gjithkush e koncepton lumturinë sipas mënyrës së vet, kjo është dhe arsyeja që rruga drejt saj është gjithnjë e ndryshme për secilin prej nesh. J ...

Read more

DISA TRUKE TË VOGLA PËR ATA QË DJERSIJNË LEHTË

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Shëtitjet në diell janë të mrekullueshme, por kur ke problem me djersitjen e tepërt, ose mundohesh t’i shmangësh, ose thjesht mëson t’i përshtatesh gjendjes. Unë do t’ju rekomandoja një zgjidhje tjetër, në vend që të ndiheni në siklet sa herë ju afrohet dikush, më mirë mundohuni të zbatoni disa këshilla të thjeshta, të cilat jo vetëm do t’ju eliminojnë ndjesinë e si ...

Read more

JA ÇFARË I NDODH TRUPIT TONË NËSE NDËRPRESIM KONSUMIN E KAFESË!

Nga Lorena Stroka Për shumë prej nesh kafja përbën një ndër kënaqësitë më të mëdha mëngjesore. Mungesa e konsumit të saj qoftë dhe për një ditë mund të ​​shkaktojë marramendje, hutim, madje dhe dhimbje koke. Arsyeja që ndodh kjo është për faktin se kafeina shkakton disa ndryshime natyrale në trupin tonë nga të cilat mund të varemi lehtësisht. Me gllënjkën e parë të kafesë, kafeina kalon përmes qarkullimit t ...

Read more

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top