You Are Here: Home » Mjekësi » Bukuri » SI TË HIQNI PIKAT E ZEZA PËR 2 JAVË! (EKSKLUZIVE)

SI TË HIQNI PIKAT E ZEZA PËR 2 JAVË! (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka

Përshëndetje të gjithëve!

Nuk ka fytyrë pa pika të zeza… pastrimi i tyre është një proces i vazhdueshëm që nuk duhet braktisur asnjëherë. Përderisa nuk jetojmë brenda një ene prej qelqi, të izoluar nga çdo mikrob apo bakterie, është normale të përballemi me to.

Krahas recetave që ju kam botuar herë pas here në faqe, do t’ju këshilloja të provonit dhe një tjetër mënyrë alternative për luftimin e tyre: kafenë franceze!

Përbërësit

2 lugë çaj kafe franceze

2 lugë çaj baby oil (vaj foshnjash)

Përgatitja

Në një tas përzieni së bashku dy përbërësit e mësipërm. Në vazhdim përhapeni në pjesët problematike (përreth hundës, mjekrës, mes vetullave), duke bërë masazh të lehtë për rreth 2 minuta. Në fund, lajeni fytyrën me sapun dhe ujë të ftohtë./AlbStroka.com/Brenda dy javëve efektet do të jenë mëse të dukshme.

Shihemi në shkrimin e radhës…

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top