You Are Here: Home » Posts tagged "albstroka-blog" (Page 5)

MASKA QË ELEMINON SKUQJET E LËKURËS PAS LARJES

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Një ndër problemet më të shpeshta që haset te fytyrat e bardha është skuqja e lëkurës, kryesisht pas larjes. Megjithëse simptomat janë të përkohshme, pra, brenda 10-15 minutave ato eleminohen thuajse tërësisht, në momentin kur shfaqen, të bëjnë të ndihesh shumë keq, përveç kësaj lënë dhe një ndjesi thatësie. Çfarë të bëni? Mendja nuk duhet t'ju shkojë te farmacia më ...

Read more

JA SI LËNGU I SUSAMIT PËRTEJ PAKËSIMIT TË RRUDHAVE, KURON DHE GJËNDRAT TIROIDE

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Në pjesën më të madhe të recetave të bukurisë, vaji apo lëngu i susamit gjendet gjithmonë diku aty brenda. Ndryshe nga çfarë ndodh në rastet e tjera, sa vaji po aq dhe lëngu i fituar nga kjo bimë, kanë pothuajse të njëjtat efekte, të cilat nuk lidhen domosdoshmërisht vetëm me zgjidhjen e problemeve estetike, por, dhe atyre shëndetësore. Përveç vitaminave të panumërt ...

Read more

CILAT JANË SEKRETET E BUKURISË SË AZIATIKEVE?

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Ndonjëherë "trafiku i informacionit" të tepërt  shkakton më shumë ngatërresë se sa ndihmesë. Më së shumti është një nxitës i heshtur gabimesh se sa ndreqës i tyre. Përdorimi i njëkohshëm i produkteve të bukurisë, (kryesisht kur ato rekomandohen nga persona  që janë mosnjohës të llojit), mund të krijojë dëmtime të reja, ose përkeqësim të gjendjes së mëparshme. Ndaj b ...

Read more

PRODUKTI QË PËRDORIN TË GJITHA INDIANET PËR FLOKË SUPER TË GJATA E TË SHËNDETSHME

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Indianet nuk njihen vetëm si femrat me flokët më të gjata në botë, por, dhe më të shëndetshme njëkohësisht. Mendoni se është është vetëm çështje gjenesh, apo dhe ndërhyrja njerëzore diçka arrin të bëjë?! Sekreti i tyre është një formulë "magjike", më konkretisht, një lloj vaji, i cili ndikon në mënyrë të drejtpërdrejt rritjen dhe dendësimin e flokëve. Vaji në fjalë, ...

Read more

KREM NË KUSHTE SHTËPIE PËR PAKËSIMIN E RRUDHAVE TË BALLIT, SYVE DHE QAFËS

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Për shumë femra, shfaqja e rrudhave të fytyrës është veçse një proces biologjik që nuk duhet ndërprerë dhe se ajo që meriton vërtet vëmendjen tonë është vetëm shëndeti i botës së brendshme. Të njëjtit mendim i bashkohet edhe motra ime, e cila nuk i friket kalimit të viteve apo vijëzime të mundshme, (në fakt këtë e thotë tani që është 35 vjeç, nuk e di nëse do të men ...

Read more

PËR NJË FYTYRË TË PASTËR DHE PLOT RREZATIM, JA SEKRETI I JAPONEZEVE

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! A e keni vënë re që të gjitha japonezet dhe koreatet pavarësisht moshës së tyre, kanë lëkurë shumë të pastër e të lëmuar?! Cili është sekreti i shkëlqimit të tyre? Çfarë bëjnë më tepër se femrat e tjera anembanë botës? Përveç ushqyerjes së shëndetshme, bazuar kryesisht në zarzavate dhe fruta deti, ato bëjnë shumë kujdes me pastrimin e lëkurës. Në mënyrë të veçantë,  ...

Read more

KREM DEPILIMI NË KUSHTE SHTËPIE PËR PJESËN INTIME

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! E cili është ai që nuk do të tundohej nga pamja e një trupi të bukur, të pastër e të depiluar mirë?! Në qoftë se mes jush ka ende nga ata që besojnë se depilimi është vetëm "çeshtje femrash", dhe se çdo përpjekje përshtatjeje nga gjinia e kundërt është e turpshme apo e dënueshme, mendoj se ka ardhur koha ta rimendojnë, dhe mbi të gjitha të kuptojnë se higjiena nuk n ...

Read more

TRAJTIM SPECIAL PËR ZBARDHJEN E SQETULLAVE, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Shkaqet që çojnë në humbjen graduale të ngjyrës natyrale të sqetullave janë të shumta, por, jo të panjohura: 1. Depilimi me brisk, përveçse nuk i heq nga rrënja, shton dhe numrin e qimeve të reja. 2. Përdorimi i deodorantëve përforcon efektin errësues të zonës. 3. Fërkimi i lëkurës me rroba sintetike ose pak të ashpra. 4. Qelizat e vdekura, të cilat në rast se nuk l ...

Read more

LOCIONI QË I RIPËRTËRIN… TË GJITHA!

© Lorena Stroka Përshëndetje përsëri! Përgatisni vetë një locion të shkëlqyer për ripërtëritjen e lëkurës tuaj me aromë të këndshme livandoje. Do t'ju bëjë të ndiheni aq mirë, sa as vetë nuk do ta besoni. Do t'i  nxisë partnerët tuaj që të mos ndahen prej jush asnjë minutë. S'është e nevojshme të hyni në shpenzime të tepërta, thjesht, lahuni, fshihuni me peshqirin tuaj të preferuar, aplikoni pak locion ripë ...

Read more

TRAJTIM NATYRAL PËR DREJTIMIN E FLOKËVE

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Përdorimi i shpeshtë i pjastrave apo siç njihet ndryshe i hekurit për drejtimin e flokëve, me kalimin e kohës i dëmton ato duke i djegur në brendësi. Në qoftë se keni durim për të arritur një efekt natyral, pa vënë në rrezik shëndetin e tyre, shfrytëzoni vetitë fantastike të qumështit dhe limonit. Çfarë të bëni? Merrni një tas prej qelqi, hidhni 1 gotë qumësht në të ...

Read more

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top