You Are Here: Home » Posts tagged "albstroka-blog" (Page 6)

PËRBËRËSI “MAGJIK” QË SHPLEKSË FLOKËT E NGATËRRUARA

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Ngaqë për disa prej jush, shpleksja e flokëve mund të jetë një çështje e vështirë dhe lodhshme, besoj se kam gjetur një zgjidhje të përkryer për ta bërë atë... më të lehtë! Në mënyrë të veçantë, do të nevojiteni 2-3 lugë gjelle aloe vera, 1 filxhan (çaji) ujë, 4-5 pika glicerinë, 5-6 pika vajra esencialë, pak ekstrakt grejpfruti dhe një shishe me pompë për spërkatje ...

Read more

Trajtim popullor për variçet dhe celulitin

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Sipas ekspertëve gështenjat përmbajnë shumë substanca të dobishme, të cilat në kombinim me përbërësit e duhur mund të ndihmojnë në largimin e venave varikoze (variçet janë dilatacione (zgjerime) të venave me dredhje, që përfshijnë ndryshimet morfologjike dhe strukturore të mureve venoze) dhe celulitit. Përbërësit 20 gështenja 1 litër konjak të fortë Përgatitja Pasi ...

Read more

MASKA QË RRIT VOLUMIN DHE ELASTICITETIN E FIJEVE TË FLOKUT

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Bananet nuk janë vetëm të shijshme (për ata që i parapëlqejnë), por, dhe tejet të dobishme për lëkurën dhe flokët tuaj. Ato kanë përmbajtje të lartë kaliumi, hekuri, vitamine B, B6 dhe B12, të cilat ndihmojnë në zbutjen dhe nxitjen e elasticitetit të flokëve, duke parandaluar në këtë mënyrë shfaqjen e majave dyshe dhe këputjen e shpejtë të tyre. Përdorimi i rregullt ...

Read more

EFEKTET “MAGJIKE” TË VAJIT TË ROZMARINËS. SI TA PËRGATISNI VETË NË KUSHTE SHTËPIE

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Për të gjithë/a ju që dëshironi të mësoni se si përgatitet vaji "magjik" i rozmarinës, procesi nuk është aq i vështirë sa besohet gjerësisht. Përbërësit që do të nevojiteni 1 tufë rozmarinë 1 filxhan vaj të pastër për bazën (ulliri, susami, bajameje ose jojoba) Përgatitja Fillimisht këpusni gjethet nga kërcejtë dhe grijini hollë me thikë. Në vazhdim, merrni një tenx ...

Read more

ÇFARË JANË PUÇRRAT E BARDHA NËN-LËKURË DHE SI DUHEN TRAJTUAR ATO

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Puçrrat e bardha apo siç njihen ndryshe aknet kistike shkaktohen nga nënfunksioni i gjendrës që prodhon sebum. Sebumi i tepërt mblidhet në sipërfaqen e lëkurës, aty përzihet me qelizat e vdekura, pudrën, pluhurin e rrugëve dhe krijon një tip “kapaku” sipër poreve. Në qoftë se ky "kapak" yndyror i mbulon poret plotësisht, atëherë, krijohen puçrra të bardha nën lëkurë ...

Read more

SCRUB FYTYRE KUNDËR AKNEVE DHE SHENJAVE TË TYRE

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Shpesh të shtyra nga dëshira për të shpëtuar një orë e më parë nga prania e akneve  antiestetike, nuk ngurojmë t'i shtydhim ato. Një veprim i pamenduar mirë, të cilin me kalimin e kohës e paguajmë shtrenjtë. Akoma dhe nëse zhduken, në fytyrë mbeten mjaft shenja në formë gropëzash, të cilat nëse nuk mbulohen me grim, zor se guxon të dalësh jashtë ashtu. Krahas, përdo ...

Read more

RECETA MAGJIKE QË PËRSHPEJTON HUMBJEN E PESHËS NË NIVEL LOKAL

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Sa mirë do të ishte sikur të kishte një metodë magjike për humbje peshe në nivel lokal, kryesisht për pjesën e krahëve, barkut dhe kofshëve - kështu nuk themi të gjitha? Metoda është zbuluar dhe është mjaft e thjeshtë për t'u zbatuar. Receta e mëposhtme do t'ju ndihmojë të realizoni dëshirën tuaj. Mjafton të ndiqni përpikmërisht udhëzimet e dhëna më poshtë: Përbërës ...

Read more

SI DUHET PËRDORUR HUDHRA PËR RRITJEN E FLOKËVE?

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Hudhra është një produkt i  shkëlqyer për rritjen e shpejtë e të shëndetshme të flokëve. Ndihmon në reduktimin e rënies së tyre, përforcon rigjenerimin e folikulave të reja, largon toksinat e dëmshme nga lëkura e kokës si dhe përmirëson pamje e tyre të përgjithshme. Gjithashtu, ka veti anti-bakteriale e anti-fungale që ndihmojnë në luftimin e zbokthit dhe kruarjeve ...

Read more

SI BËHET HEQJA E RRUDHAVE TË FYTYRËS ME RRËSHIRË?

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Këto ditë jam nën trysninë e një zhvendosjeje të planifikuar këtu e disa muaj më parë. I kam paketuar të gjitha dhe jam në pritje të ardhjes së personave që do të realizojnë transportimin e tyre në shtëpinë e re. Për momentin, më duket sikur banoj në një ambient të zbrazët, larg çdo gjallërie  (që në fakt pikërisht kështu është), pa sende, pa zhurmë, veç një shtrat ...

Read more

CILI ISHTE SEKRETI I KLEOPATRËS PËR ELEMINIMIN E RRATHËVE TË ZINJ POSHTË SYVE?

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Dukuria e rrathëve të zinj poshtë syve nuk është diçka e rrallë, tashmë një në dy persona ndeshet përditë me këtë problem antiestetik. Arsyet e shfaqjes nuk po i (ri)përmend, pasi i kam përsëritur aq shumë herë, sa rrezik se i keni mësuar përmendësh, thjesht dua t'ju tregoj se çfarë bënte Kleopatra për eleminimin e tyre. Kleopatra, mbretëresha e Egjiptit, e cila shq ...

Read more

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top