You Are Here: Home » Posts tagged "sy" (Page 6)

SI TË DALLOSH GJOKSIN ME SILIKON!

Nga Lorena Stroka Gjithçka filloi si një lojë mes shoqesh, u thoja se isha në gjendje të dalloja nëse një gjoks ishte natyral apo produkt silikoni. Qeshnin, nuk e besonin. Mirëpo kur u dilnin fjalët e mia, habiteshin, si e dallove më thonin? U dukej e pabesueshme. Dikur, s'e dija fare që kishte silikon, e jo më të bëja diagnoza të këtij lloji. Me kalimin e kohës, për kuriozitet më shumë, mësova gjithçka mbi ...

Read more

TRAJTIM PËR VENAT MERIMANGË

© Lorena Stroka Arsyet e shfaqjes së venave merimangë janë: faktorët trashëgues çrregullimet e ndryshme hormonale ekspozimi i përditshëm në diell Për recetën nevojiten: 1/4 filxhan vaj avokado 1 lugë gjelle rozmarinë cytisus centella 1 copë mollë selvie gështenjë kalgështenje 5 pika vaj esencial barbaroze. Metoda e përgatitjes vijon si më poshtë: Vendosni në vazo vajin e avokados dhe shtoni të gjithë përbër ...

Read more

Kamomil për flokë të arta e të shëndetshme

Nga Lorena Stroka Mos rëndoni vazhdimisht flokët tuaja me lyerje të tepërta e të panevojshme, kur mund t'u jepni ngjyrën që dëshironi përmes mënyrave natyrale. Nuk duhet të harroni se bojrat i bëjnë flokët të thata dhe pa ndriçim. Me përdorimin e kamomilit do të arrini në kohë rekord rezultate të shkëlqyera, forcim rrënjësh dhe "hapje" ngjyre. Pra, duke aplikuar një sasi të caktuar kamomili, në bazë të gjat ...

Read more

Vaji që eleminon rrudhat e syve

Nga Lorena Stroka Siç është e njohur, konturi i syve është pika e parë e fytyrës në të cilën duken shenjat e para të plakjes, kjo ndodh sepse ajo pjesë e lëkurës është mjaft e hollë dhe e ndjeshme. Doni të eleminoni rrudhat përreth syve por nuk dini se si? Zgjidhja është një: vaji jojoba, i pasur me antikosidante tokoferole. Në fakt, bëhet fjalë për një produkt tepër të veçantë, një lloj qiriri të lëngshëm. ...

Read more

Si të bësh një gjoks të tillë pa ndërhyrje kirurgjikale

Nga Lorena Stroka Kremrat u krijuan si një alternativë e besueshme dhe e sigurtë për zmadhimin e gjoksit. Përdorimi i pilulave jo vetëm është mjaft i kushtueshëm, por, për shumë femra është një proces goxha i bezdisshëm. Kremrat janë po aq të efektshme, sa dhe pilulat, gjithashtu, të dyja metodat mund të kombinohen mrekullisht (në qoftë se keni mundësinë financiare). Siluette Plus është një produkt inovativ ...

Read more

Si të keni dhëmbë të shëndetshëm

Nga Lorena Stroka Doni të keni dhëmbë sa më të bukur e të shëndetshëm? Në qoftë se Po, ndiqni udhëzimet e mëposhtme: Çdo gjashtë muaj shkoni te dentisti juaj për një check up (kontroll) parandalues - ku bëhet pastrim, heqje ngyrosjesh etj. Përdorni, në qoftë se është e mundur furçë dhëmbësh pas çdo vakti, ose ndryshe bëni larje të rregullt në mëngjes dhe në mbrëmje. Shmangni përdorimin e furçave me fije të ...

Read more

Teknika jo-kirurgjikale per buzë joshëse

Nga Lorena Stroka Bukuria si një ndër armët më të fuqishme të njeriut vazhdon të mbizotërojë pothuajse në çdo fushë të jetës së tij. Është padyshim e vetmja gjë që nuk kërkon ASNJË vërtetim... Le të jemi të sinqertë, bukuria është gjëja e parë që shikojmë te dikush. Sado botë të pasur shpirtërore që të ketë dikush, nëse ajo shoqërohet nga një paraqitje mediokre, për të mos thënë e shëmtuar, automatikisht “z ...

Read more

Fruti i bukurisë!

Nga Lorena Stroka Shega është padyshim lloji i frutit që ndihmon sa në ruajtjen e rinisë po aq dhe të bukurisë sonë. Ka veti anti-flamatore që kontribuojnë në eleminimin e akneve (puçrrave). Përmbajtja e lartë e vitaminës C ndihmon në formimin e kolagjenit. Lëvorja e saj është e pasur me vitaminë E dhe locione hidratuese kundër relaksimit të lëkurës. Lëngu i shegës i përzier me sasi të barabartë vaj ulliri ...

Read more

Përdorimet terapeutike të toksinës botulinum

Nga Lorena Stroka Shkencëtarët Britanikë zhvilluan një metodë të re për përdorimin e toksinës botulinum jo vetëm si injeksion kundër rrudhave, por ndoshta edhe për përdorime të tjera terapeutike. Botox mund të trajtojë kënaqshëm disa  lloje sëmundjesh: parkinsonin paralizën cerebrale migrenën kronike. Hulumtuesit e Laboratorit të Biologjisë Molekulare (në Mbretërinë e Bashkuar) nën kryesinë e Dr. Bazbek Dav ...

Read more

SYN – AKE VEPRON NJËLLOJ SI BOTOX

Nga Lorena Stroka Syn - Ake eliminon në mënyrë natyrale rrudhat e padëshiruara dhe rigjeneron tiparet e fytyrës shumë më lehtë se injeksionet Botox (botulinum). Sipas hulumtimeve, duke e përdorur dy herë në ditë do të reduktoni deri në 52% rrudhat ngacmuese. Polipeptidi që gjendet brenda helmit të nepërkës krijon bllokadë neuromuskulare dhe në kombinim me Aloe Vera, kolagjenin, vitaminat A, E, C dhe Allanto ...

Read more

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top