You Are Here: Home » Posts tagged "sy" (Page 3)

MASKA VITAMINOZE QË RRIT ELASTICITETIN DHE LËMUESHMËRINË E LËKURËS

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Vitamina C është një nga përbërësit më të rëndësishëm për lëkurën tonë. E bën të butë (sa duhet), të lëmuar dhe rrjedhimisht nuk e lë të rrudhet... Receta e ditës i mbulon të gjitha ato që përmenda më sipër, mos nguroni ta provoni, është e përshtatshme për të gjitha moshat, tek më të rejat ka veprim parandalues, ndërsa tek më të rriturat efekt përmirësues! Përbërësi ...

Read more

KURA NATYRALE PËR LUFTIMIN E ALOPECIAS ANDROGJENIKE

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Zakonisht vërehet një lloj ngatërrese mes rënies së thjeshtë të flokëve dhe alopecias androgjenike! Alopecia Androgjenike është një gjendje gjenetike që mund të prekë sa femrat po aq dhe meshkujt. Në këtë rast, rënia e flokëve mund të jetë e pjeshme ose tërësore. Mendohet se disa prej shkaqeve kryesore që çojnë në humbjen e flokëve janë: trashëgimia, marrja e barnav ...

Read more

PËRBËRËSIT QË DUHET TË PËRMBAJË NJË KREM I MIRË ANTI-RRUDHË

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Sytë thonë shumë, jo vetëm për personalitetin, por, dhe për moshën tonë. Për këtë arsye, kujdesi I tyre ditor është i domosdoshëm. Pjesa përreth dhe poshtë syve, për shkak të hollësisë së lëkurës si dhe shprehive, përbën zonën më delikate të fytyrës, në të cilën shfaqen shenjat e para të plakjes. Duke qenë se vijëzimet e holla dhe relaksimi mund të shfaqen akoma dhe ...

Read more

SHAMPO NË KUSHTE SHTËPIE PËR TË GJITHA LLOJET E FLOKËVE

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Megjithëse kisha kohë pa i larë flokët me shampo, pra, përdorja vetëm sapun jeshil (100% vaj ulliri), muajin e fundit vendosa të provoj një recetë të re shampoje (për kuriozitet më shumë), dhe vërejta se funksionon vërtet! Ofron kujdes të plotë flokësh, shkëlqim, hidratim dhe trashje fijesh... Diçka tjetër që më bëri përshtypje ishte larja në thellësi (heq çdo lloj ...

Read more

MASKË E VEÇANTË PËR MAKIJAZH TË PËRSOSUR

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Sado cilësore që që të jeni produket e makijazhit, në rast se lëkura nuk është e kuruar, efekti përfundimtar do të jetë  larg pritshmërisë tuaj. Maska që kam zgjedhur për ju sot, ndihmon në ruajtjen e butësisë së lëkurës, zbutjen e vijëzime të shprehisë dhe heqjen graduale të njollave ngjyrë kafe. Pra, është maska më ideale që duhet përdorur para makijazhit! Përbërë ...

Read more

SI TË “MBUSHNI” FIJET E FLOKËVE TË DËMTUARA ME XHELATINË

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Mungesa dendësisë, në përputhje me hollimin e fijeve, këputjen e shpejtë të tyre dhe shkëlqimin e humbur, e bëjnë femrën të humbasë vetëbesimin e saj, dhe në përpjekje e sipër për t'i bërë ballë kësaj gjendjeje gati-gati acaruese, të aplikojë maska të gabuara. Pra, për të gjitha ju që nuk jeni të kënaqura me cilësinë e flokëve tuaja, po sjell një recetë të re maske ...

Read more

“MBRETËRESHA” E BIMËVE KINEZE QË LUFTON TË GJITHA LLOJET E RRUDHAVE

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Emërtimi shkencor "Ganoderma" e ka prejardhjen nga greqishtja e vjetër dhe do të thotë "lëkurë e ndritshme/shkëlqyese". Kjo lloj kërpudhe përdorej në mjekësinë tradicionale Kineze për më shumë se 4000 vjet dhe njihet si "mbretëresha e bimëve çudibërëse". Përbërësit që do të nevojiteni për përgatitjen e maskës antirrudhë janë: 1 lugë gjelle kos të trashë 1 qese maja ...

Read more

LËNG PANXHARI PËR NJË LËKURË ELASTIKE DHE PA RRUDHA

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Panxhari i preferuar dhe i shijshëm nuk është i dobishëm vetëm për organizmin, por, dhe për lëkurën tonë gjithashtu. Na siguron mbrojtje nga rrezet diellore, njëkohësisht lufton rrudhat duke e bërë lëkurën më elastike. Ejani të përgatisim së bashku një maskë fytyre vetëm me dy përbërës dhe shumë efekte. Përbërësit 1 lugë gjelle lëng karote 1 lugë gjelle lëng panxhar ...

Read more

MASKA NATYRALE QË VONON… BOTOX-in

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Një nga recetat më të mira për reduktimin e rrudhave dhe përmirësimin e rrathëve të zinj poshtë syve është padyshim e mëposhtmja. Është krejtësisht natyrale, e lehtë në përgatitje, e lirë në kosto, dhe me efekte gati-gati të pabesueshme. Me siguri, do t'ju bëjë të anuloni për disa vite akoma takimin tuaj me kirurgun plastik. Përbërësit 1 patate e vogël 1 lugë gjelle ...

Read more

SI TË BËSH KREM NATE VETËM ME 3 PËRBËRËS! (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Strategjia që kompanitë kozmetike ndjekin për shitjen e produkteve të tyre është vërtet mjaft e zgjuar, kategorizimi që u bëjnë kremrava (dite, nate, për mosha të reja/vjetra etj., etj.) i kanë bërë të mos dijnë se sa para kanë... Numri i femrave që varen nga këto produkte është gjithnjë e në rritje... jo se vërejnë ndonjë ndryshim habitës, por, sepse i ndihmojnë psikologjikisht, pra, besojn ...

Read more

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top