You Are Here: Home » Posts tagged "sy" (Page 5)

SI TË HIQNI RRUDHAT E SYVE PA PËRDORUR… BISTURI, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Tjetër të rritesh, dhe tjetër të plakesh. Janë dy gjëra krejt të ndryshme... Të kujdesesh për veten, s'do të thotë se do të qëndrosh gjithmonë e re (pasi deri më sot, askush s'e ka zbuluar eliksirin e rinisë së përjetshme), por, padyshim do të dukesh më e freskët dhe më e mirëmbajtur se një tjetër që e ka lënë lëkurën në mëshirën e fatit... Moskujdesja jo vetëm zbul ...

Read more

USHQIMET QË NDIKOJNË NË SHFAQJEN E CELULITIT, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Në qoftë se pak vite më parë celulitin e vëreje më shumë tek femrat mbi 35 vjeç, për fat të keq, sot, e has akoma dhe tek adoleshentet, të cilat nuk dhe pse nuk janë të shëndosha, fiziku i tyre lë shumë për të dëshiruar. Hipokrati, ati i mjekësisë, thosht: "Jemi ajo çka hamë." Ndjekja e një programi të çekuilibruar ushqimor, shkakton çrregullime serioze në metaboliz ...

Read more

SI TË HIQNI PIKAT E ZEZA PËR 2 JAVË! (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Nuk ka fytyrë pa pika të zeza... pastrimi i tyre është një proces i vazhdueshëm që nuk duhet braktisur asnjëherë. Përderisa nuk jetojmë brenda një ene prej qelqi, të izoluar nga çdo mikrob apo bakterie, është normale të përballemi me to. Krahas recetave që ju kam botuar herë pas here në faqe, do t'ju këshilloja të provonit dhe një tjetër mënyrë alternative për lufti ...

Read more

RECETA “MAGJIKE” QË DUHET TË PROVOJË ÇDO FEMËR, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Këtu te ne po bie kaq shumë shi sa nuk j'ua përshkruaj dot... Megjithëse është ora 10:00 e mëngjesit, qielli është aq i errët, sa duket sikur ende është natë... Pavarësisht, motit të rënduar, unë s'kam ndërmend të heq dorë nga plani i ditës, akoma dhe borë të bjerë, sot do dal se s'bën për shopping, (që ju sigurisht do keni mundësinë t'i shihni në postin e ardhshëm. ...

Read more

MASKË PËR LËKURË SA MË TË PASTËR, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve!  Kush tha që përdorimi i mjaltit dhe verës kufizohet vetëm në gatim...?! Përdorimi i tyre në kozmetologjinë dermatologjike, po fiton gjithnjë e më shumë terren... Falë veprimeve të tyre të fuqishme, femrave u jepet mundësia të përjetojnë një rini të dytë... Maska e mëposhtme që kam zgjedhur për ju sot, është shumë efikase dhe cilësore për pastrimin dhe ushqyerjen e  ...

Read more

XHELATINË, PËR FYTYRË SA MË RREZËLLITËSE, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Çdo lëkurë ka nevojë për trajtim të përditshëm, si brenda ashtu dhe jashtë saj, me qëllim që të ushqehet, ajroset dhe të ruajë elasticitetin e vet në vite. Herë pas herë ju kam postuar receta të ndryshme lidhur me këtë temë, mirëpo, mospasja qoftë dhe e një përbërësi të vetëm, ju ka penguar t'i përgatisni. Për këtë arsye, sot po ju publikoj një recetë fare të thjesh ...

Read more

SI TË ZMADHONI DHE FORCONI GJINJTË NË MËNYRË NATYRALE (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Fakti që bukuria e gjirit është kalimtare, gjithmonë problematizon femrat e të gjitha moshave. Qysh në lashtësi, ato kishin sekretet e veta për mirëmbajtjen e formës, rrumbullakësisë dhe fortësisë së tij. Këshilla që i përcillnin nga brezi në brez. Më poshtë, po ju përmend në mënyrë të analizuar disa prej tyre, që në qoftë se i ndiqni përpikmërisht, do të mbeteni sh ...

Read more

SEKRETE TRADICIONALE BUKURIE (FYTYRË, TRUP, FLOKË)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! A jeni vetëpyetur ndonjëherë se çfarë bëjnë disa femra për të pasur fytyrë, trup dhe flokë të mrekullueshëm? "Ndërhyrje pastike", do më thoni! Gaboheni, jo gjithçka e bukur është rezultat operacionesh. Ka plot femra të bukura, që s'i ka prekur kurrë bisturia. Thjesht, e kanë mbajtur veten qysh herët, duke treguar kujdes në ushqyerje dhe kujdesjen e lëkurës. Jam 100% ...

Read more

SEKRETE TË VOGLA PËR FLOKË TË ARTA (foto ilustruese)

© Lorena Stroka Nuk e di se çfarë vëreni ju, por, gjëja e parë që unë shikoj te një femër janë flokët, sidomos kur janë të gjata, nga natyra, jo parukierja. I kam pikë të dobët, më pëlqejnë shumë kur janë të dendura dhe të krehura mirë. Nuk jam e fiksuar pas ngjyrave, (dhe pse parapëlqej flokët e verdha). Ato që s'shikoj dot me sy janë extensions (tufat/zgjatimet artificiale), kaq shumë të përhapura në ditë ...

Read more

MASKË PËR NGRITJE GJINJSH (EKSKLUZIVE)

Nga Lorena Stroka Shkrimi i sotëm u kushtohet kryesisht atyre femrave që u pëlqen të dallojnë nga të tjerat. Ngaqë vetë kujdesem goxha për të pasur një imazh sa më të mirë, kuptohet brenda mundësive që kam, mrekullira ende nuk kam arritur të bëj, as shndërrime totale, mendova t'ju zbuloj një mënyrë të mirë e të thjeshtë për të bërë një gjoks të përsosur, të fortë, të rrumbullaktë dhe aspak të rënë. Pra, për ...

Read more

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top