You Are Here: Home » Mjekësi » Bukuri » PËRBËRËSI “MAGJIK” QË SHPLEKSË FLOKËT E NGATËRRUARA

PËRBËRËSI “MAGJIK” QË SHPLEKSË FLOKËT E NGATËRRUARA

ALBSTROKA-BLOG-MASKA-FLOKESH-SEKRETE-BUKURIE-GJITHCKA-MBI-FEMRAT-LORENA-STROKA-RECETA-KESHILLA-SEKRETE-BUKURIE-GAZETARE-SHKRIMTARE-SHQIPTARE© Lorena Stroka

Përshëndetje të gjithëve!

Ngaqë për disa prej jush, shpleksja e flokëve mund të jetë një çështje e vështirë dhe lodhshme, besoj se kam gjetur një zgjidhje të përkryer për ta bërë atë… më të lehtë!

Në mënyrë të veçantë, do të nevojiteni 2-3 lugë gjelle aloe vera, 1 filxhan (çaji) ujë, 4-5 pika glicerinë, 5-6 pika vajra esencialë, pak ekstrakt grejpfruti dhe një shishe me pompë për spërkatje.

Brenda shishes shtoni të gjithë përbërësit e sipërpërmendur duke i përzjerë mirë së bashku. Në vijim, spërkatni flokët me të, pak para se të kriheni. Pjesën tjetër ruajeni në derën e frigoriferit për herën tjetër./albstroka.com/Menjëherë flokët do të krihen më kollaj si dhe do të duken më të shëndetshëm!

Shihemi pas pak…

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top