You Are Here: Home » Posts tagged "bukuri" (Page 5)

ELIKSIRI NATYROR QË RIKTHEN FORCËN DHE SHËNDETIN E FLOKËVE TË LYERA

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Flokët e lyera mund të ndryshojnë plotësisht imazhin e fytyrës së femrave, herë pozitivisht e herë negativisht. Gjithçka varet nga cilësia e bojës, ngjyra e zgjedhur, mënyra e aplikimit dhe shpeshtësia e përdorimit. Të gjitha këto së bashku krijojnë shkallën e dëmtmit të tyre... Disa prej problemeve më të hasura tek flokët e lyera janë: humbja e shkëlqimit të fijeve ...

Read more

TONIKU QË PËRSOSË LINJAT E FYTYRËS

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Spray që i fal fytyrës shkëlqim, freski, hidratim dhe tonifikim, duhet përdorur çdo ditë, përgjatë gjithë muajve të vitit. Për shkak të kërkesave të shumta që ka, raftet e dyqaneve me produkte kozmetike janë të mbushura me preparate të tilla. Mirë kur mundesh, po kur gjendja financiare nuk të lejon të investosh në blerjen e tyre, si veprohet? Përveç asaj shprehjes p ...

Read more

KURA SPECIALE ME RREPKA QË FSHIN RRUDHAT E FYTYRËS

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Nuk ka gjë më të bukur se sa të shikosh fytyra të qeshura e të kuruara. Imazhi i femrave të sotme sa vjen e përmirësohet, është fantastike të shikosh nëna me dy apo tre fëmijë, por, dhe të punësuara njëkohësisht që shkëlqejnë vërtet. Dhe e gjithë kjo ka filluar të ndodhë falë ndryshimit të mendësive të vjetra, që domethënë po u martove  e bëre fëmijë, "mbarove" si f ...

Read more

ÇFARË MASKE DUHET PËRDORUR PARA DEPILIMIT PËR TË PASUR KËMBË SUPER TË BUTA?

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! A e dini që çdo herë para se para se t'i nënshtroheni procesit të depilimit (heqjes së qimeve) është e detyrueshme të bëni peeling lëkure? Ejani të mësojmë së bashku një mënyrë super-natyrale për këmbë sa më të mëndafshta në çdo prekje. Përbërësit 1 filxhan kafeje sheqer 1/2 filxhan kafeje vaj ulliri, kokosi ose baby oil 3 lugë gjelle lëng limoni, lime, ose 20 pika ...

Read more

BIMËT QË KUROJNË DJEGIET NGA DIELLI

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Tani që temperatura është rritur ndjeshëm dhe pjesa më e madhe e njerëzve ka filluar të vërshojë plazheve për të gjetur sadopak freski, është mirë të kujdesemi për lëkurën tonë. Rrezet ultravjollcë përveç rrudhave shkaktojnë dhe kancer lëkure. Prandaj është e këshillueshme që sa herë që dilni nga shtëpia, jo vetëm për në plazh, të ndërmerrni masa mbrojtëse. Çfarë të ...

Read more

PRODUKTET QË ZBARDHIN DHËMBËT NË MËNYRË NATYRALE

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Para se të hyjmë në thelbin e shkrimit dua t'ju informoj se nga data 14 do të shkëputem për disa ditë, ndoshta dhe javë nga fb, për arsye studimesh, do të jem në Holandë për një program veror mbi psikopatologjinë. Ndërsa faqja do të funksionojë si zakonisht, çdo ditë do të postohen shkrime të reja nga administratori tjetër i faqes. Prandaj, në rast se bëni ndonjë py ...

Read more

SI TË NXISNI PRODHIMIN E KOLAGJENIT DHE RIPËRTËRINI SIPËRFAQEN E LËKURËS

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Përveç aromës kundërmuese që ka, limoni është i pasur me vitaminë C - përbërës tepër i njohur për nxitjen e prodhimit të kolagjenit të lëkurës dhe trajtimin e rrudhave pavarësisht llojit apo thellësisë së tyre. Në këtë pikë, dua t'ju bëj me dije se receta e mëposhtme është më e përshtatshme për lëkurat mikse dhe të yndyrshme se sa për ato të thata. Përbërësit 1 lugë ...

Read more

MIJËFLETËSHI QË ELEMINON STRIJAT DHE CELULITIN NË KOFSHË DHE KRAHË

© Lorena Stroka Siç e keni vënë re në postimet e fundit jam munduar të jap më shumë zgjdhje për trajtimine strijave. Tema e e sotme ka të bëjë përsëri me strijat, jo me strijat në përgjithësi, por, vetëm me ato që gjenden në pjesët e kofshëve dhe krahëve. Po pse ç'ndryshim ka do më thoni, e njëjta gjë nuk është? Jo, strijat nuk janë të njëllojta, gjithçka varet nga trashësia e lëkurës ku ato shfaqen, për sh ...

Read more

KREM SPECIAL NË KUSHTE SHTËPIE PËR NJË GRIM MË TË BUKUR

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Gjithmonë më ka pëlqyer grimi i lehtë dhe i kujdesshëm. E para, se të tregon më të freskët, dhe e dyta, se e rëndon lëkurën më pak... Nisur nga fotot e kopertinave, sidomos të huaja, vajzat e sotme, besojnë se grimi i theksuar është më i mirë, duke mos marrë parasysh ndriçimin dhe filtrat që përdoren për realizimin e tyre. Në jetën reale, dalja nga shtëpia me vetull ...

Read more

SI TË PËRGATISNI VETË SHAMPO-BIRRE PËR FLOKË VOLUMINOZË

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Megjithëse të gjithë e dimë që birra bën mirë për shëndetin e flokëve, askush nuk na ka dhënë një përgjigje bindëse lidhur me këtë. Dëgjoni, dobishmëria e birrës i atribohet përmbajtjes së lartë të majasë, e cila i ushqen flokët në thellësi dhe u jep volum të paparë. Pikërisht, për këtë arsye, mendova që t'ju postoj një recetë të mahnitshme. Në vend që të zbrazni sh ...

Read more

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top