You Are Here: Home » Posts tagged "bukuri" (Page 3)

RECETA MAGJIKE QË PËRSHPEJTON HUMBJEN E PESHËS NË NIVEL LOKAL

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Sa mirë do të ishte sikur të kishte një metodë magjike për humbje peshe në nivel lokal, kryesisht për pjesën e krahëve, barkut dhe kofshëve - kështu nuk themi të gjitha? Metoda është zbuluar dhe është mjaft e thjeshtë për t'u zbatuar. Receta e mëposhtme do t'ju ndihmojë të realizoni dëshirën tuaj. Mjafton të ndiqni përpikmërisht udhëzimet e dhëna më poshtë: Përbërës ...

Read more

SI BËHET HEQJA E RRUDHAVE TË FYTYRËS ME RRËSHIRË?

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Këto ditë jam nën trysninë e një zhvendosjeje të planifikuar këtu e disa muaj më parë. I kam paketuar të gjitha dhe jam në pritje të ardhjes së personave që do të realizojnë transportimin e tyre në shtëpinë e re. Për momentin, më duket sikur banoj në një ambient të zbrazët, larg çdo gjallërie  (që në fakt pikërisht kështu është), pa sende, pa zhurmë, veç një shtrat ...

Read more

CILI ISHTE SEKRETI I KLEOPATRËS PËR ELEMINIMIN E RRATHËVE TË ZINJ POSHTË SYVE?

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Dukuria e rrathëve të zinj poshtë syve nuk është diçka e rrallë, tashmë një në dy persona ndeshet përditë me këtë problem antiestetik. Arsyet e shfaqjes nuk po i (ri)përmend, pasi i kam përsëritur aq shumë herë, sa rrezik se i keni mësuar përmendësh, thjesht dua t'ju tregoj se çfarë bënte Kleopatra për eleminimin e tyre. Kleopatra, mbretëresha e Egjiptit, e cila shq ...

Read more

SCRUB ANTI-CELULIT PËR TË GJITHA MOSHAT

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Sa më e kuruar është lëkura, aq më shumë vonojnë të shfaqen shenjat e plakjes. Një paketë e mirë kuruese duhet të përfshijë: scrub javor, hidratim të përditshëm dhe maska ushqyese. Për sa i përket scrub-eve duhet të dini se janë të shumëllojshme, sikurse dhe maskat. Prandaj për të pasur efekt sa më të mirë, duhet të zgjidhni atë që i pështatet llojit të lëkurës suaj ...

Read more

SI TË BËNI VETË SERUM PËR RRITJEN E VETULLAVE

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Po të shihni me vëmendje, përreth jush ka shumë femra të cilat për shkak të mungesës së  vetullave të dendura, kanë gjetur zgjidhje tek lapsi i zi, të cilin e aplikojnë aq keq sa duket sikur punojnë në ndonjë cirk. Madje nuk ngurojnë t'ua këshillojnë edhe të tjerave, duke shtuar në këtë mënyrë numrin e rasteve me tipare shpërfytyruese. Përdorimi i lapsit të zi përdo ...

Read more

RECETË “MAGJIKE” PËR LUFTIMIN E PLAKJES ENDOGJENE DHE EKZOGJENE

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Plakja e lëkurës shkaktohet nga dy lloje faktorësh: endogjenë dhe ekzogjenë. Plakja endogjene (e brendshme), vjen si pasojë e kalimit të viteve. Ndërsa plakja ekzogjene (e jashtme), provokohet kryesisht nga qëndrimi I tejzgjatur në diell, por, dhe kequshqyerja, duhanpirja, alkooli, substancat kimike, lënia pas dore e lëkurës etj., etj. Ushqyerja e shëndetshme, e pas ...

Read more

SI TË BËNI PEELING SYSH NË KUSHTE SHTËPIE

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Për shkak të temperaturave të padurueshme, ditët e fundit nuk e kam kaluar pragun e derës së jashtme! Zgjodha të rrija brenda, nën freskinë e kondicionerit se sa të shtrëngohesha plazheve të mbipopulluara dhe të "piqesha" në diell. Nën trysninë e tempertuarave gati-gati afrikane, e kisha të pamundur të përqëndrohesha apo të shkruaja qoftë dhe dy fjali... Nuk hyja fa ...

Read more

SI TË RIPARONI DEFEKTET E LËKURËS ME VAJ MUSTARDE DHE…

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Dobitë e vajit të mustardës janë të njohura gjerësisht për shëndetin e mirë të lëkurës dhe flokëve. Në mënyrë të veçantë,  i ofron lëkurës hidratimin, mbushjen e rrudhave, lëmimin, shkëlqimin dhe freskinë që me kalimin e kohës ka humbur gradualisht. Së paku 1 herë në javë rekomandohet që ta provoni, kryesisht nëse keni kaluar të 25-at dhe jeni në krizë për pamjen tu ...

Read more

MËNYRA MË E THJESHTË PËR T’I BËRË FLOKËT ME ONDE

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve kudo qofshi dhe me këdo qofshi... Shumë femrave, sidomos atyre që kanë flokë të rralla u pëlqejnë ondet. Deri diku, është një mënyrë e thjeshtë për të mbuluar problemin, rrjedhimisht për t'u ndjerë e dukur më... sexy. Përveç vajtjes në flokëtore (për ato që e kanë mundësinë financiare), ka dhe metoda të tjera, të cilat thelbësisht kryejnë të njëjtën punë, veçse në ku ...

Read more

MASKË ULTRA QETËSUESE PËR TRAJTIMIN E RRJEPJES SË LËKURËS NGA DIELLI

© Lorena Stroka Shkuarja në plazh më të shumtën e herëve bashkëshoqërohet nga rrjepja e lëkurës, gjë krejt antiestetike dhe e bezdisshme njëkohësisht. Arsyet? Nga më të ndryshmet: dehidratimi i lëkurës, mungesa e kremit mbrojtës kundër rrezeve të diellit, qëndrimi i tejzgjatur në diell, moslarja pas kthimit në shtëpi nga deti etj., etj. Më poshtë po ju rendis përbërësit që do të nevojiteni për përgatitjen e ...

Read more

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top