You Are Here: Home » Posts tagged "bukuri" (Page 6)

PËR ÇFARË SHËRBEN VAJI I TRËNDAFILIT DHE KUR DUHET PËRDORUR?

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Përdorimi i vajrave anti-rrudhë duhet të bëhet pjesë e përditshmërisë tuaj, ashtu siç bëni me sapunin apo buzëkuqin, këtej e tutje duhet të bëni dhe me produkte të tjera. Shumë prej jush besojnë se të gjithë vajrat janë njëlloj dhe se po përdore një prej tyre është sikur i ke përdorur të gjithë. Çdo vaj ka efektet e veta dhe nuk shërben për të njëjtat gjëra, as nuk ...

Read more

MASKA NATYRALE PËR ZBARDHJE LËKURE (VENDE-VENDE NË FORMË PULLASH)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Kur rritesh në një ambient ku të gjithë janë brunë e zeshkanë (si në rastin tim), bardhësia e lëkurës të duket problem, të paktën kështu e shikoja unë kur isha më e vogël. Siç e kam përsëritur dhe herë tjetër, në fisin tonë (nga ana e tim eti) janë të gjithë zeshkanë e  shtatlartë, ndërsa nga ana e nënës sime janë biondë me sy të çelët. Si duket, unë ngjava më shumë ...

Read more

RECETA TË REJA PËR ZHDUKJEN E PUÇRRAVE DHE HEQJEN E PIKAVE TË ZEZA

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Në qoftë se ka një ditë që duhet ta fshij nga kalendari, ajo është data 21 maj. Jam acaruar aq shumë atë ditë, sa akoma dhe tani që e kujtoj nxjerr tym nga veshët. Si fillim, humba celularin kur shkova për kafe, nuk e mbaj mend se ku e lashë (dhe më e forta e të gjithave është se u shisja mend të tjerëve, u thoja: po ku  e keni mendjen, ja pse s'më humbet gjë dhe mu ...

Read more

ÇFARË TË ZGJEDH BOTOX APO ACID HYALURONIC?

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Botox-ët dhe Fillers-ët janë shndërruar në armët më të forta të mjekësisë estetike për eleminimin e pagjak të rrudhave. Popullariteti i këtyre dy metodave, po ngatërron gjithnjë e më shmë të interesuarit, aq sa nuk dinë se cilën prej tyre të zgjedhin, në mënyrë që rezultati përfundimtar të mos jetë larg përfytyrimit të parë. Përcaktimi i trajtimit bëhet në varësi të ...

Read more

SUPER-SEKRETE BUKURIE (FYTYRË+FLOKË)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Dje isha e ftuar diku, në një tip zyrtarizmi, (ishte hera e parë që shkoja në ceremoni fejese) kështu që para se të nisesha (domethënë nja dy ditë para) e ktheva të gjithë garderobën në anën tjetër për të gjetur veshjen e duhur. Çuditërisht nga qindra, bluza, pantallona dhe fustane asgjë s'ma mbushte syrin, jo, thoshja asnjëra s'i përshtatet rastit. Përfundimisht, p ...

Read more

KREM NË KUSHTE SHTËPIE PËR HEQJEN E PUSHIT TË FYTYRËS

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Ndoshta disa prej jush presin që të postoj përditë diçka të re lidhur me maskat apo kremrat e bukurisë. Mirëpo, më të shumtën e rasteve kjo gjë është e pamundur, për arsye kohe. Jo të gjithë vizitorët e faqes janë femra apo interesohen vetëm për një kategori të caktuar shkrimesh... Nisur nga kjo, mundohem ta pjesëtoj kohën në mënyrë të tillë që të përballoj të shkru ...

Read more

SUPER-USHQIMI QË NDËR TË TJERA NGADALËSON DHE PLAKJEN E LËKURËS!

Nga Lorena Stroka Në qoftë se nuk keni dëgjuar më parë të flitet për misrin e purpurt, tani ka ardhur koha të mësoni gjithçka në lidhje me këtë super-ushqim. Misri i purpurtë kultivohet më së shumti në zonën e Andeve dhe brigjeve të Perusë. Është një ushqim i pasur me vitamina, substanca fenolike, anthocyanin, ka veprim antioksidant si dhe është mëse i dobishëm për trupin e njeriut. Më konkretisht: Parandal ...

Read more

MASKA ME ARRA QË ZHDUKË RRUDHAT E FYTYRËS DHE SHENJAT E AKNEVE

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Të gjithë e dimë se sa i dobishëm është lëngu i trëndafilit për lëkurën tonë. Petalet e trëndafilave (pavarësisht ngjyrës që mund të kenë) përmbajnë disa përbërës që ndihmojnë në rregullimin e ngjyrës së lëkurës (sidomos në ato raste ku vërehet dy-ngjyrësi) si dhe eleminojnë rrudhat e fytyrës dhe shenjat e mbetura nga aknet. Për të gjitha këto arsye, vendosa t'ju po ...

Read more

MASKA VITAMINOZE QË RRIT ELASTICITETIN DHE LËMUESHMËRINË E LËKURËS

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Vitamina C është një nga përbërësit më të rëndësishëm për lëkurën tonë. E bën të butë (sa duhet), të lëmuar dhe rrjedhimisht nuk e lë të rrudhet... Receta e ditës i mbulon të gjitha ato që përmenda më sipër, mos nguroni ta provoni, është e përshtatshme për të gjitha moshat, tek më të rejat ka veprim parandalues, ndërsa tek më të rriturat efekt përmirësues! Përbërësi ...

Read more

SI TË PËRGATISNI VETË SERUM PËR QERPIKËT DHE VETULLAT

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Gjëja e parë që shikojmë tek një njeri, kuptohet kur e kemi afër dhe nuk nevojitet të marrim dylbi, janë sytë... Sa më të dendura janë qerpikët dhe vetullat, aq më shumë na tërheqin... Mirëpo ndodh që jo të gjithë njerëzit e kanë këtë fat... Në rast se nuk jeni të kënaqura me pamjen e qerpikëve dhe vetullave tuaja, provoni të përgatisni serumin e mëposhtëm, i cili d ...

Read more

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top