You Are Here: Home » Posts tagged "fytyrë" (Page 10)

Kolagjeni mund të zëvendësohet nga lopët me preparat artificial

Nga Lorena Stroka  Një zgjidhje të re alternative të kolagjenit natyror njerëzor, zbuluan një ekip shkencëtarësh Amerikanë, sipas një hulumtimi të botuar në revistën PNAS të Akademisë Kombëtare Shkencore të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Vlerësohet se zbulimi në fjalë mund të ndihmojë në përmirësimin e metodave aktuale të trajtimit të artritit, si dhe të shumë sëmundjeve të tjera që rrjedhojnë nga shkat ...

Read more

Maska natyrale bukurie

                                           Nga Lorena Stroka Dëshironi që gjithmonë të keni një fytyrë sa më të ndritur dhe të bukur, por produktet kozmetike nuk ju japin rezultatet e dëshiruara? Atëhere, kërkoni zgjidhjen brenda shtëpisë tuaj. Përgatisni vetë maska bukurie me përbërësit qe keni ne frigorifer, e vetmja gjë që ju mungon është RECETA. Maske me kos Ndoshta është receta më e lehtë. Rekomandohet ...

Read more

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top