You Are Here: Home » Posts tagged "fytyrë" (Page 6)

MASKA VITAMINOZE QË RRIT ELASTICITETIN DHE LËMUESHMËRINË E LËKURËS

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Vitamina C është një nga përbërësit më të rëndësishëm për lëkurën tonë. E bën të butë (sa duhet), të lëmuar dhe rrjedhimisht nuk e lë të rrudhet... Receta e ditës i mbulon të gjitha ato që përmenda më sipër, mos nguroni ta provoni, është e përshtatshme për të gjitha moshat, tek më të rejat ka veprim parandalues, ndërsa tek më të rriturat efekt përmirësues! Përbërësi ...

Read more

PËRBËRËSIT QË DUHET TË PËRMBAJË NJË KREM I MIRË ANTI-RRUDHË

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Sytë thonë shumë, jo vetëm për personalitetin, por, dhe për moshën tonë. Për këtë arsye, kujdesi I tyre ditor është i domosdoshëm. Pjesa përreth dhe poshtë syve, për shkak të hollësisë së lëkurës si dhe shprehive, përbën zonën më delikate të fytyrës, në të cilën shfaqen shenjat e para të plakjes. Duke qenë se vijëzimet e holla dhe relaksimi mund të shfaqen akoma dhe ...

Read more

SHAMPO NË KUSHTE SHTËPIE PËR TË GJITHA LLOJET E FLOKËVE

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Megjithëse kisha kohë pa i larë flokët me shampo, pra, përdorja vetëm sapun jeshil (100% vaj ulliri), muajin e fundit vendosa të provoj një recetë të re shampoje (për kuriozitet më shumë), dhe vërejta se funksionon vërtet! Ofron kujdes të plotë flokësh, shkëlqim, hidratim dhe trashje fijesh... Diçka tjetër që më bëri përshtypje ishte larja në thellësi (heq çdo lloj ...

Read more

MASKË E VEÇANTË PËR MAKIJAZH TË PËRSOSUR

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Sado cilësore që që të jeni produket e makijazhit, në rast se lëkura nuk është e kuruar, efekti përfundimtar do të jetë  larg pritshmërisë tuaj. Maska që kam zgjedhur për ju sot, ndihmon në ruajtjen e butësisë së lëkurës, zbutjen e vijëzime të shprehisë dhe heqjen graduale të njollave ngjyrë kafe. Pra, është maska më ideale që duhet përdorur para makijazhit! Përbërë ...

Read more

SI TË “MBUSHNI” FIJET E FLOKËVE TË DËMTUARA ME XHELATINË

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Mungesa dendësisë, në përputhje me hollimin e fijeve, këputjen e shpejtë të tyre dhe shkëlqimin e humbur, e bëjnë femrën të humbasë vetëbesimin e saj, dhe në përpjekje e sipër për t'i bërë ballë kësaj gjendjeje gati-gati acaruese, të aplikojë maska të gabuara. Pra, për të gjitha ju që nuk jeni të kënaqura me cilësinë e flokëve tuaja, po sjell një recetë të re maske ...

Read more

“MBRETËRESHA” E BIMËVE KINEZE QË LUFTON TË GJITHA LLOJET E RRUDHAVE

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Emërtimi shkencor "Ganoderma" e ka prejardhjen nga greqishtja e vjetër dhe do të thotë "lëkurë e ndritshme/shkëlqyese". Kjo lloj kërpudhe përdorej në mjekësinë tradicionale Kineze për më shumë se 4000 vjet dhe njihet si "mbretëresha e bimëve çudibërëse". Përbërësit që do të nevojiteni për përgatitjen e maskës antirrudhë janë: 1 lugë gjelle kos të trashë 1 qese maja ...

Read more

MASKË ME SHITAKE PËR HEQJEN E RRUDHAVE POSHTË SYVE

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Kërpudhat janë cilësuar si antioksidantët më të fuqishëm për riprodhimin e shëndetshëm të qelizave të lëkurës, duke riparuar njëkohësisht dëmtimet e shkaktuara nga radikalet e lira. Kërpudhat janë një burim i shkëlqyer i këtij përbërësi të mahnitshëm, që mund të përdoret lehtësisht për përgatitjen e recetave në kushte shtëpie. Më poshtë po ju rendis përbërësit që do ...

Read more

MASKË E RE KUNDËR CELULITIT

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Dy-tre javët e fundit që isha më shumë jashtë, se sa brenda shtëpisë, më ranë në sy turma të tëra femrash të moshave të ndryshme që jo thjesht shkonin, por, rendnin të entuziazmuara drejt palestrave. Arsyeja siç e kuptoni dhe ju vetë, është ndërtimi i trupit për në plazh! Kjo është një lëvizje mjaft pozitive, jo vetëm për estetikën e trupit, por, para së gjithash pë ...

Read more

LËNG PANXHARI PËR NJË LËKURË ELASTIKE DHE PA RRUDHA

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Panxhari i preferuar dhe i shijshëm nuk është i dobishëm vetëm për organizmin, por, dhe për lëkurën tonë gjithashtu. Na siguron mbrojtje nga rrezet diellore, njëkohësisht lufton rrudhat duke e bërë lëkurën më elastike. Ejani të përgatisim së bashku një maskë fytyre vetëm me dy përbërës dhe shumë efekte. Përbërësit 1 lugë gjelle lëng karote 1 lugë gjelle lëng panxhar ...

Read more

KREM I RI QË NUK PREMTON, POR GARANTON HEQJEN E RRUDHAVE, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Jeni lodhur së dëgjuari për kremra me efekte antirrudhë, që veç premtojnë, por, nuk garantojnë asgjë thelbësore? Në qoftë se po, nuk humbni gjë të lexoni recetën e mëposhtme, e cila është e këshllllueshme për të gjitha moshat, pavarësisht thellësisë së rrudhave që mund të keni. Ofron hidratim, reduktim të dukshëm të rrudhave, si dhe ngadalësim të procesit të plakjes ...

Read more

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top