You Are Here: Home » Posts tagged "fytyrë" (Page 5)

KURA SPECIALE ME RREPKA QË FSHIN RRUDHAT E FYTYRËS

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Nuk ka gjë më të bukur se sa të shikosh fytyra të qeshura e të kuruara. Imazhi i femrave të sotme sa vjen e përmirësohet, është fantastike të shikosh nëna me dy apo tre fëmijë, por, dhe të punësuara njëkohësisht që shkëlqejnë vërtet. Dhe e gjithë kjo ka filluar të ndodhë falë ndryshimit të mendësive të vjetra, që domethënë po u martove  e bëre fëmijë, "mbarove" si f ...

Read more

ÇFARË MASKE DUHET PËRDORUR PARA DEPILIMIT PËR TË PASUR KËMBË SUPER TË BUTA?

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! A e dini që çdo herë para se para se t'i nënshtroheni procesit të depilimit (heqjes së qimeve) është e detyrueshme të bëni peeling lëkure? Ejani të mësojmë së bashku një mënyrë super-natyrale për këmbë sa më të mëndafshta në çdo prekje. Përbërësit 1 filxhan kafeje sheqer 1/2 filxhan kafeje vaj ulliri, kokosi ose baby oil 3 lugë gjelle lëng limoni, lime, ose 20 pika ...

Read more

BIMËT QË KUROJNË DJEGIET NGA DIELLI

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Tani që temperatura është rritur ndjeshëm dhe pjesa më e madhe e njerëzve ka filluar të vërshojë plazheve për të gjetur sadopak freski, është mirë të kujdesemi për lëkurën tonë. Rrezet ultravjollcë përveç rrudhave shkaktojnë dhe kancer lëkure. Prandaj është e këshillueshme që sa herë që dilni nga shtëpia, jo vetëm për në plazh, të ndërmerrni masa mbrojtëse. Çfarë të ...

Read more

PRODUKTET QË ZBARDHIN DHËMBËT NË MËNYRË NATYRALE

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Para se të hyjmë në thelbin e shkrimit dua t'ju informoj se nga data 14 do të shkëputem për disa ditë, ndoshta dhe javë nga fb, për arsye studimesh, do të jem në Holandë për një program veror mbi psikopatologjinë. Ndërsa faqja do të funksionojë si zakonisht, çdo ditë do të postohen shkrime të reja nga administratori tjetër i faqes. Prandaj, në rast se bëni ndonjë py ...

Read more

SI TË NXISNI PRODHIMIN E KOLAGJENIT DHE RIPËRTËRINI SIPËRFAQEN E LËKURËS

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Përveç aromës kundërmuese që ka, limoni është i pasur me vitaminë C - përbërës tepër i njohur për nxitjen e prodhimit të kolagjenit të lëkurës dhe trajtimin e rrudhave pavarësisht llojit apo thellësisë së tyre. Në këtë pikë, dua t'ju bëj me dije se receta e mëposhtme është më e përshtatshme për lëkurat mikse dhe të yndyrshme se sa për ato të thata. Përbërësit 1 lugë ...

Read more

RECETA TË REJA PËR ZHDUKJEN E PUÇRRAVE DHE HEQJEN E PIKAVE TË ZEZA

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Në qoftë se ka një ditë që duhet ta fshij nga kalendari, ajo është data 21 maj. Jam acaruar aq shumë atë ditë, sa akoma dhe tani që e kujtoj nxjerr tym nga veshët. Si fillim, humba celularin kur shkova për kafe, nuk e mbaj mend se ku e lashë (dhe më e forta e të gjithave është se u shisja mend të tjerëve, u thoja: po ku  e keni mendjen, ja pse s'më humbet gjë dhe mu ...

Read more

ÇFARË TË ZGJEDH BOTOX APO ACID HYALURONIC?

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Botox-ët dhe Fillers-ët janë shndërruar në armët më të forta të mjekësisë estetike për eleminimin e pagjak të rrudhave. Popullariteti i këtyre dy metodave, po ngatërron gjithnjë e më shmë të interesuarit, aq sa nuk dinë se cilën prej tyre të zgjedhin, në mënyrë që rezultati përfundimtar të mos jetë larg përfytyrimit të parë. Përcaktimi i trajtimit bëhet në varësi të ...

Read more

SUPER-SEKRETE BUKURIE (FYTYRË+FLOKË)

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Dje isha e ftuar diku, në një tip zyrtarizmi, (ishte hera e parë që shkoja në ceremoni fejese) kështu që para se të nisesha (domethënë nja dy ditë para) e ktheva të gjithë garderobën në anën tjetër për të gjetur veshjen e duhur. Çuditërisht nga qindra, bluza, pantallona dhe fustane asgjë s'ma mbushte syrin, jo, thoshja asnjëra s'i përshtatet rastit. Përfundimisht, p ...

Read more

KREM NË KUSHTE SHTËPIE PËR HEQJEN E PUSHIT TË FYTYRËS

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Ndoshta disa prej jush presin që të postoj përditë diçka të re lidhur me maskat apo kremrat e bukurisë. Mirëpo, më të shumtën e rasteve kjo gjë është e pamundur, për arsye kohe. Jo të gjithë vizitorët e faqes janë femra apo interesohen vetëm për një kategori të caktuar shkrimesh... Nisur nga kjo, mundohem ta pjesëtoj kohën në mënyrë të tillë që të përballoj të shkru ...

Read more

MASKA ME ARRA QË ZHDUKË RRUDHAT E FYTYRËS DHE SHENJAT E AKNEVE

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Të gjithë e dimë se sa i dobishëm është lëngu i trëndafilit për lëkurën tonë. Petalet e trëndafilave (pavarësisht ngjyrës që mund të kenë) përmbajnë disa përbërës që ndihmojnë në rregullimin e ngjyrës së lëkurës (sidomos në ato raste ku vërehet dy-ngjyrësi) si dhe eleminojnë rrudhat e fytyrës dhe shenjat e mbetura nga aknet. Për të gjitha këto arsye, vendosa t'ju po ...

Read more

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top