You Are Here: Home » Posts tagged "fytyrë" (Page 3)

KREM NË KUSHTE SHTËPIE PËR PAKËSIMIN E RRUDHAVE TË BALLIT, SYVE DHE QAFËS

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Për shumë femra, shfaqja e rrudhave të fytyrës është veçse një proces biologjik që nuk duhet ndërprerë dhe se ajo që meriton vërtet vëmendjen tonë është vetëm shëndeti i botës së brendshme. Të njëjtit mendim i bashkohet edhe motra ime, e cila nuk i friket kalimit të viteve apo vijëzime të mundshme, (në fakt këtë e thotë tani që është 35 vjeç, nuk e di nëse do të men ...

Read more

PËRBËRËSI “MAGJIK” QË SHPLEKSË FLOKËT E NGATËRRUARA

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Ngaqë për disa prej jush, shpleksja e flokëve mund të jetë një çështje e vështirë dhe lodhshme, besoj se kam gjetur një zgjidhje të përkryer për ta bërë atë... më të lehtë! Në mënyrë të veçantë, do të nevojiteni 2-3 lugë gjelle aloe vera, 1 filxhan (çaji) ujë, 4-5 pika glicerinë, 5-6 pika vajra esencialë, pak ekstrakt grejpfruti dhe një shishe me pompë për spërkatje ...

Read more

Trajtim popullor për variçet dhe celulitin

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Sipas ekspertëve gështenjat përmbajnë shumë substanca të dobishme, të cilat në kombinim me përbërësit e duhur mund të ndihmojnë në largimin e venave varikoze (variçet janë dilatacione (zgjerime) të venave me dredhje, që përfshijnë ndryshimet morfologjike dhe strukturore të mureve venoze) dhe celulitit. Përbërësit 20 gështenja 1 litër konjak të fortë Përgatitja Pasi ...

Read more

EFEKTET “MAGJIKE” TË VAJIT TË ROZMARINËS. SI TA PËRGATISNI VETË NË KUSHTE SHTËPIE

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Për të gjithë/a ju që dëshironi të mësoni se si përgatitet vaji "magjik" i rozmarinës, procesi nuk është aq i vështirë sa besohet gjerësisht. Përbërësit që do të nevojiteni 1 tufë rozmarinë 1 filxhan vaj të pastër për bazën (ulliri, susami, bajameje ose jojoba) Përgatitja Fillimisht këpusni gjethet nga kërcejtë dhe grijini hollë me thikë. Në vazhdim, merrni një tenx ...

Read more

ÇFARË JANË PUÇRRAT E BARDHA NËN-LËKURË DHE SI DUHEN TRAJTUAR ATO

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Puçrrat e bardha apo siç njihen ndryshe aknet kistike shkaktohen nga nënfunksioni i gjendrës që prodhon sebum. Sebumi i tepërt mblidhet në sipërfaqen e lëkurës, aty përzihet me qelizat e vdekura, pudrën, pluhurin e rrugëve dhe krijon një tip “kapaku” sipër poreve. Në qoftë se ky "kapak" yndyror i mbulon poret plotësisht, atëherë, krijohen puçrra të bardha nën lëkurë ...

Read more

SCRUB FYTYRE KUNDËR AKNEVE DHE SHENJAVE TË TYRE

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Shpesh të shtyra nga dëshira për të shpëtuar një orë e më parë nga prania e akneve  antiestetike, nuk ngurojmë t'i shtydhim ato. Një veprim i pamenduar mirë, të cilin me kalimin e kohës e paguajmë shtrenjtë. Akoma dhe nëse zhduken, në fytyrë mbeten mjaft shenja në formë gropëzash, të cilat nëse nuk mbulohen me grim, zor se guxon të dalësh jashtë ashtu. Krahas, përdo ...

Read more

RECETA MAGJIKE QË PËRSHPEJTON HUMBJEN E PESHËS NË NIVEL LOKAL

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Sa mirë do të ishte sikur të kishte një metodë magjike për humbje peshe në nivel lokal, kryesisht për pjesën e krahëve, barkut dhe kofshëve - kështu nuk themi të gjitha? Metoda është zbuluar dhe është mjaft e thjeshtë për t'u zbatuar. Receta e mëposhtme do t'ju ndihmojë të realizoni dëshirën tuaj. Mjafton të ndiqni përpikmërisht udhëzimet e dhëna më poshtë: Përbërës ...

Read more

SI BËHET HEQJA E RRUDHAVE TË FYTYRËS ME RRËSHIRË?

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Këto ditë jam nën trysninë e një zhvendosjeje të planifikuar këtu e disa muaj më parë. I kam paketuar të gjitha dhe jam në pritje të ardhjes së personave që do të realizojnë transportimin e tyre në shtëpinë e re. Për momentin, më duket sikur banoj në një ambient të zbrazët, larg çdo gjallërie  (që në fakt pikërisht kështu është), pa sende, pa zhurmë, veç një shtrat ...

Read more

CILI ISHTE SEKRETI I KLEOPATRËS PËR ELEMINIMIN E RRATHËVE TË ZINJ POSHTË SYVE?

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Dukuria e rrathëve të zinj poshtë syve nuk është diçka e rrallë, tashmë një në dy persona ndeshet përditë me këtë problem antiestetik. Arsyet e shfaqjes nuk po i (ri)përmend, pasi i kam përsëritur aq shumë herë, sa rrezik se i keni mësuar përmendësh, thjesht dua t'ju tregoj se çfarë bënte Kleopatra për eleminimin e tyre. Kleopatra, mbretëresha e Egjiptit, e cila shq ...

Read more

SCRUB ANTI-CELULIT PËR TË GJITHA MOSHAT

© Lorena Stroka Përshëndetje të gjithëve! Sa më e kuruar është lëkura, aq më shumë vonojnë të shfaqen shenjat e plakjes. Një paketë e mirë kuruese duhet të përfshijë: scrub javor, hidratim të përditshëm dhe maska ushqyese. Për sa i përket scrub-eve duhet të dini se janë të shumëllojshme, sikurse dhe maskat. Prandaj për të pasur efekt sa më të mirë, duhet të zgjidhni atë që i pështatet llojit të lëkurës suaj ...

Read more

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top