You Are Here: Home » Mjekësi » Bukuri » LËNG PANXHARI PËR NJË LËKURË ELASTIKE DHE PA RRUDHA

LËNG PANXHARI PËR NJË LËKURË ELASTIKE DHE PA RRUDHA

ALBSTROKA-BLOG-BUKURI-LORENA-STROKA-RECETA-MASKA-KESHILLA-SEKRETE-BUKURI-LENG-PANXHARI-PER-LEKURE-ELASTIKE-DHE-PA-RRUDHA© Lorena Stroka

Përshëndetje të gjithëve!

Panxhari i preferuar dhe i shijshëm nuk është i dobishëm vetëm për organizmin, por, dhe për lëkurën tonë gjithashtu. Na siguron mbrojtje nga rrezet diellore, njëkohësisht lufton rrudhat duke e bërë lëkurën më elastike. Ejani të përgatisim së bashku një maskë fytyre vetëm me dy përbërës dhe shumë efekte.

Përbërësit

1 lugë gjelle lëng karote

1 lugë gjelle lëng panxhari

Përgatitja

Në një tas përzieni së bashku dy përbërësit e mësipërm, në vazhdim, qullni një copë pambuk në të dhe kalojeni në të gjithë sipërfaqen e fytyrës. Lereni të veprojë rreth 15 minuta dhe pastaj shpëlahuni me ujë të ftohtë. Për efekte sa më të mira, përsëriteni një herë në javë./albstroka.com/

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top