You Are Here: Home » Mjekësi » Bukuri » MASKË E VEÇANTË PËR MAKIJAZH TË PËRSOSUR

MASKË E VEÇANTË PËR MAKIJAZH TË PËRSOSUR

ALBSTROKA-BLOG-LORENA-STROKA-RECETA-MASKA-KESHILLA-FYTYRE-BUKURIE-MASKE-E-VEÇANTE-PER-MAKIJAZH-TE-PERSOSUR© Lorena Stroka

Përshëndetje të gjithëve!

Sado cilësore që që të jeni produket e makijazhit, në rast se lëkura nuk është e kuruar, efekti përfundimtar do të jetë  larg pritshmërisë tuaj. Maska që kam zgjedhur për ju sot, ndihmon në ruajtjen e butësisë së lëkurës, zbutjen e vijëzime të shprehisë dhe heqjen graduale të njollave ngjyrë kafe. Pra, është maska më ideale që duhet përdorur para makijazhit!

Përbërësit

1/2 molle të grirë

lëngun e gjysmë portokallit të shtrydhur

3-4 pika limon

1 lugë çaj mjaltë

1 e bardhë veze

Përgatitja

Vendosini të gjithë përbërësit e mësipërm në makinën grirëse derisa të krijohet një masë homogjene. Në vazhdim, aplikojeni (përzierjen) në fytyrë dhe qafë për rreth 20 minuta. Pastaj, shpëlahuni me ujë të ftohtë e sapun dhe vijoni me makijazhin. Rezultati do t’ju lë pafjalë!/albstroka.com/

 © AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top