You Are Here: Home » Mjekësi » Seksologji » JA SA KALORI PËRMBAN… NEKTARI I MASHKULLIT!

JA SA KALORI PËRMBAN… NEKTARI I MASHKULLIT!

Nga Lorena Stroka

Disa burra e quajnë nektar, ndërsa ca të tjerë lëng ekzotik.

Dhe gratë që e kanë provuar thjesht… lëng të ëmbël-thartë!

Sperma përbëhet nga  spermatozoide (3%), ujë, sheqerna, lëndë imunosupresive dhe hormone që rregullojnë gjendjen shpirtërore.

Sperma ka shumë vlera ushqyese që gratë i injorojnë. Përbërësit variojnë nga mashkulli në mashkull. Në mënyrë të veçantë ajo përmban: vitaminë C, kalcium, magnez, fruktozë, kreatinë, kolisterol, acid limoni, acid laktik, kalium, fosfor, vitaminë B12, zink dhe azot. Pra, siç e shihni është mjaft e pasur në vlera ushqyese.

Tani për sa i përket shijes që ka, gjithçka varet nga mënyra e ushqyerjes së mashkullit. Konsumi i pjeprit, kivit, shalqiut e ëmbëlson, ndërsa konsumi i birrës dhe kafesë e hidhëron.

Së fundi, pyetja më kryesore që mundon shumë femra: Sa kalori ka sperma? Rreth 36/AlbStroka.com/

© www.AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top