You Are Here: Home » Mjekësi » Bukuri » CILI ËSHTË SEKRETI I VITHEVE TË BRAZILIANEVE?

CILI ËSHTË SEKRETI I VITHEVE TË BRAZILIANEVE?

sekrete-i-vitheve-te-brazilianeve-keshilla-nga-lorena-stroka-facebook-biografia© Lorena Stroka

Përshëndetje të gjithëve!

Kur dëgjoni fjalën Braziliane, cila është gjëja e parë që ju vjen në mend? Po, sigurisht fundshpina e rrumbullakosur që i karakterizon… Përveç mënyrës së ushqyerjes që ato ndjekin dhe palestrimit të përditshëm qysh në moshë të re, ato kanë dhe një sekret tjetër… rërën e detit…

Marrin një sasi të konsiderueshme rëre dhe e përhapin në pjesën e kofshëve dhe të pasmeve (ku përqëndrohet më shumë celuliti) dhe bëjnë masazh të lehtë me lëvizje rrethore.

Fërkimi i rërës në lëkurë krijon rritje të qarkullimit të gjakut, zhdukje celuliti dhe shkëlqim lëkure.

Tani, në qoftë se keni qëllim ta provoni dhe ju mos harroni që para se të masazhoheni me rërë, aplikoni pak vaj bajameje ose ndonjë krem yndyror./AlbStroka.com/

Shihemi në shkrimin e radhës…

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top