You Are Here: Home » Mjekësi » Bukuri » RECETË E RE PËR HEQJEN E NJOLLAVE NË FYTYRË! (EKSKLUZIVE)

RECETË E RE PËR HEQJEN E NJOLLAVE NË FYTYRË! (EKSKLUZIVE)

si-te-hiqni-njollat-e-fytyres-receta-keshilla-sekrete-bukurie-nga-lorena-stroka-albstroka-reviste-online© Lorena Stroka

Përshëndetje të gjithëve!

Ngaqë  e di që problemi i njollave është që gjendje që nuk ju pëlqen aspak, vendosa t’ju sjell një recetë të re për heqjen e tyre në kushte shtëpie. Besoj se do t’ju ndihmojë shumë…

Përbërësit

gjysmë kastraveci (në madhësi mesatare)

1 pikë vaj esencial vaj rozmarine

1  e bardhë veze

Përgatitja

Fillimisht grini kastravecin në makinë grirëse, derisa të bëhet i ujshëm, pastaj shtoni vajin esencial dhe vezën e rrahur fort. Në vazhdim, përziejini mirë së bashku dhe aplikojeni në fytyrë të pastër për 15 minuta. Në fund, shpëlahuni mirë me ujë të ftohtë. Përsëriteni 1-2 herë në javë./albstroka.com/

*Në raste se jeni alergjike ndaj vajit të rozmarinës, mos e përdorni…

© AlbStroka.com

 

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top