You Are Here: Home » Mjekësi » Bukuri » PIJA QË TRASHË FIJET E FLOKUT DHE FORCON KOCKAT, (EKSKLUZIVE)

PIJA QË TRASHË FIJET E FLOKUT DHE FORCON KOCKAT, (EKSKLUZIVE)

pija-unike-qe-trashe-fijet-e-flokut-dhe-forcon-kockat-albstroka-lorena-stroka-receta-gjithcka-mbi-femrat© Lorena Stroka

Përshëndetje të gjithëve!

Në qoftë se keni kohë që vëreni rrallim flokësh do t’ju zbuloj një metodë të thjeshtë për dendësimin sa më të shpejtë të tyre. Bëhet fjalë për një pije unike të përgatitur në kushte shtëpie, e cila përveçse ndihmon në trashjen dhe rritjen e fijeve të flokut, përmirëson ndjeshëm dhe kockat e dobëta, duke i bërë ato më të forta.

Përbërësit

1 mollë në madhësi mesatare

1 kastravec të qëruar në madhësi mesatare

1 karotë të qëruar në madhësi mesatare

4-5 gjethe spinaq

2-3 gjethe sallatë jeshile

Përgatitja

Në një shtrydhëse frutash vendosni të gjithë përbërësit e mësipërm dhe bëjini lëng. Pastaj, hidheni në një gotë dhe pijeni. Për efekte sa më të mira, përsëriteni çdo ditë për rreth 2 muaj./albstroka.com/

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top