You Are Here: Home » Mjekësi » Bukuri » PLUHURI QË SHKRIN YNDYRËN E BARKUT DHJETË HERË MË SHPEJT SE ÇDO PRODUKT TJETËR

PLUHURI QË SHKRIN YNDYRËN E BARKUT DHJETË HERË MË SHPEJT SE ÇDO PRODUKT TJETËR

albstroka-blog-matcha-çaji-qe-shkrin-dhjamin-e-barkut-gjithçka-mbi-femrat-floket-fytyrën-trupin-LORENA-STROKA-GAZETARE-FASHION-BLOG© Lorena Stroka

Përshëndetje të gjithëve!

Produkti i ri që kohët e fundit po përfshihet në ushqyerjen e ekuilibruar të personave që synojnë përsosmërinë fizike quhet Matcha dhe është cilësuar si pluhuri më i efektshëm për humbjen e dhjamit të barkut dhe çhelmimin e trupit njëkohësisht.

Po çfarë është Matcha? Është një lloj çaj i gjelbër në formë pluhuri që kultivohet vetëm në Japoni. Është zemra e metodës japoneze për çaj dhe festohet këtu e qindra e vjet në një ceremoni të veçantë tradicionale.

Cilat janë përfitimet e tij? Një filxhan çaj Matcha përmban dhjetëfishin e vlerave ushqyese në krahasim me çdo lloj tjetër çaji jeshil.

  • Është i pasur me antioksidantë
  • Rrit metabolizmin dhe djegien e kalorive
  • Çhelmon trupin në mënyrë natyrale
  • Qetëson të menduarit dhe relakson trupin
  • Është i pasur me fibra, klorofil dhe vitamina
  • Përmirëson humorin dhe ndihmon në përqëndrim
  • Përmban vitaminë C, selen, krom dhe magnez
  • Parandalon shumë sëmundje
  • Redukton kolesterolin e keq dhe sheqernat në gjak

Një tjetër element i rëndësishëm i çajit në fjalë është përmbajtja e lartë e catechins-ve, më konkretisht EGCg, me veprim antikanceroz./albstroka.com/

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top