You Are Here: Home » Mjekësi » Bukuri » CILI KOMBINIM VITAMINASH I RRIT FLOKËT MË SHPEJT?

CILI KOMBINIM VITAMINASH I RRIT FLOKËT MË SHPEJT?

albstroka-receta-lorena-stroka-gazetare© Lorena Stroka

Përshëndetje të gjithëve!

Flokët e gjata duan durim, këmbëngulje, kujdesje dhe kohë. Ndaj, për të shmangur të gjitha këto që përmenda më parë, shumë femra gjejnë zgjidhje tek shtojcat ushqimore (vitaminat). Çfarë duhet të dini para se të shkoni në farmaci për të blerë vitamina? Në qoftë se doni të keni efekte sa më të mira dhe të shpejta mësoni t’i përputhni si duhet.

Biotina është përbërësi më i njohur për forcimin dhe rritjen e flokëve. Por, në rast se nuk kombinohet me vitaminën B nuk përthithet nga organizmi.

Vitaminat A, C dhe E përmbajnë antioksidantë të shumtë që mbrojnë brendësinë e fijeve të flokëve. Gjithashtu, acidet yndyrore omega-3 dhe vajrat e peshkut janë mëse ideale për rritjen, trashjen, dhe shkëlqimin e flokëve./albstroka.com/

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top