You Are Here: Home » Mjekësi » Bukuri » Maska që heq rrudhat e fytyrës dhe qafës, (ekskluzive)

Maska që heq rrudhat e fytyrës dhe qafës, (ekskluzive)

© Lorena Stroka

Përshëndetje të gjithëve!

Ndonjëherë luftimi i rrudhave është më i lehtë nga ç’mendojmë, sidomos kur fillojmë t’i trajtojmë herët… Dhe jo çelësi i zhdukjes së tyre nuk gjendet tek produktet jashtëzakonisht të shtrenjta që kompanitë farmaceutike reklamojnë lart e poshtë për të rritur të ardhurat e tyre, por, tek përbërësit bio.

Kjo është një  nga recetat e mia më të dashura por, dhe e disa prej shoqeve të mia që e kanë provuar, tani uroj të bëhet dhe e juaja.

Përbërësit

1/2 lugë çaj sheqer pluhur

1 lugë çaj mjaltë

1/2 lugë çaj pluhur kanelle

Përgatitja

Në një pjatëz shtoni dhe përzieni së bashku përbërësit e mësipërm derisa të krijohet një masë e trashë. Në vazhdim, përhapeni në fytyrë dhe qafë duke e lënë të veprojë për rreth 20 minuta. Në fund, lahuni me ujë të ftohtë./AlbStroka.com/Përsëriteni 1-2 herë javë…

Shihemi pas pak…

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top