You Are Here: Home » Mjekësi » Bukuri » SI TË PËRGATISNI VETË SPRAY AROMATIK PËR ÇARÇAFËT

SI TË PËRGATISNI VETË SPRAY AROMATIK PËR ÇARÇAFËT

albstroka-blog-gjithçka-mbi-shtepine-shkrime-keshilla-nga-lorena-strokaNga Lorena Stroka

Të gjithë kemi në shtëpitë tona çarçafë, peshqirë, mbulesa, këllefe jashtëkësh, perde etj., etj., të cilat sado që i lajmë nuk kanë atë aromën që do të donim, ose dhe në qoftë se e kanë, nuk zgjatë shumë… Më poshtë po ju citoj përbërësit që unë përdor për përgatitjen e një spray aromatik që ndihmon shumë në këtë drejtim.

Përbërësit

ujë

50 ml vodkë

15-20 pika vaj esencial (trëndafili, karafili, manushaqeje, livandoje etj., etj.)

1 lugë gjelle uthull e bardhë

Përgatitja

Në një shishe spray hidhni fillimisht vodkën, uthullën, vajin esencial dhe në fund ujin, tundini fort, dhe pastaj filloni me spërkatjen./albstroka.com/

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top