You Are Here: Home » Mjekësi » Bukuri » ÇFARË TË BËNI KUR ZGJOHENI NË MËNGJES….

ÇFARË TË BËNI KUR ZGJOHENI NË MËNGJES….

albstroka-lorena-stroka-fytyre-pa-rrudha-si-te-dukeni-te-fresketa© Lorena Stroka

Përshëndetje të gjithëve!

Ju ka qëlluar ndonjëherë të zgjoheni në mëngjes dhe të ndiheni krejt të lodhura, të enjtura, me rrathë të zinj poshtë syve dhe fytyrë të zbehtë? Në qoftë se po, ndiqni këshillën e mëposhtme dhe askush nuk do të kuptojë asgjë. Unë e bëj herë pas herë, sidomos kur fle pak orë…

Merrni një enë dhe mbusheni me ujë të ftohtë, copa akulli dhe kastraveca të grirë në feta. Pastaj zhysni fytyrën në të për dita minuta. Menjëherë lëkura e fytyrës do të forcohet dhe do të dukeni më të freskëta, akoma dhe pa makijazh. Provojeni sepse është mëse e efektshme./albstroka.com/

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top