You Are Here: Home » Mjekësi » Bukuri » SUPER ERËZA QË ZHDUKË RRUDHAT E FYTYRËS, (EKSKLUZIVE)

SUPER ERËZA QË ZHDUKË RRUDHAT E FYTYRËS, (EKSKLUZIVE)

erëza-magjike-që-zhdukë-rrudhat-albstroka-lorena-stroka-shkrime-receta-këshilla-sekrete-bukurie© Lorena Stroka

Përshëndetje të gjithëve!

Është një erëz magjike që vepron kundër lëkurës së thatë, e cila pas disa përdorimeve e bën më të butë dhe më shkëlqyese. E kam fjalën për kurkumën/turmeric. E cila nëse kombinohet me vaj kokosi të cilësisë së mirë mund të krijojë një përzierje e fortë me efekte pastruese, ushqyese dhe antirrudhë.

Përbërësit

1 lugë çaj pluhur kurkumë/turmeric

gjysmë lugë gjelle vaj kokosi

Përgatitja

Në një tas përzieni së bashki vajin e kokosit me pluhurin e kurkumës derisa të krijohet një pastë e trashë. Në vazhdim, përhapeni në të tërë fytyrën (përvç pjesës së syve). Lereni të veprojë rreth 10 minuta, pastaj shpëlahuni me ujë të vakët dhe pak sapun të lëngshëm. Përsëriteni 1 herë në javë./AlbStroka.com/

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top