You Are Here: Home » Mjekësi » Bukuri » SI TË LUFTONI MAJAT DYSHE NË KUSHTE SHTËPIE, (EKSKLUZIVE)

SI TË LUFTONI MAJAT DYSHE NË KUSHTE SHTËPIE, (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka

Përshëndetje të gjithëve!

Flokët e djegura (majat dyshe) vërehen kryesisht gjatë muajve të verës, por dhe gjatë gjithë vitit. Ekspozimi i tepërt në diell, pa përdorur produkte mbrojtëse, kequshqyerja, lyerjet e herëspashershme të flokëve si dhe shumë faktorë tjerë, ndikojnë në përkeqësimin e problemit. Ja çfarë mund të bëni për t’i dhënë fund kësaj gjendjeje munduese:

Përbërësit

2 lugë supe vaj jojoba (xhoxhoba)

2 lugë gjelle uthull molle

1-2 lugë gjelle vaj esencial rozmarine

Përgatitja

Në një enë përzieni mirë së bashku vajin esencial të rozmarinës me vajin jojoba. Pastaj, aplikojeni në flokët tuaja për 15 minuta. Në fund, lahuni me ujë të ngrohtë dhe aplikoni në majat e flokëve uthullën e mollës./albstroka.com/Për efekte sa më të mira, përsëriteni 1 herë në javë.

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top