You Are Here: Home » Mjekësi » Bukuri » SI TË HIQNI NJOLLAT E GJAKUT NË RROBA

SI TË HIQNI NJOLLAT E GJAKUT NË RROBA

si-te-hiqni-njollat-e-gjakut-ne-rroba-albstroka-receta-keshilla-sekrete-bukurie-shtepie=lorena-strokaNga Lorena Stroka

Të gjithëve na ka qëlluar të jemi prerë, lënduar apo goditur dhe të na jenë bërë rrobat me gjak. Mirëpo jo të gjitë kemi mundur të pastrojmë njollat e gjakut. Makinat larëse sado të mira që të jenë, asnjëherë nuk do të zëvendësojnë larjet me dorë.

Një mënyrë e mirë për heqjen e njollave të gjakut është përdorimi i sapunit jeshil me përmbajtje të lartë vaj ulliri. Më konkretisht, fërkojini fort njollat me të derisa të zbardhet rroba, pastaj lereni 2 orë në ujë të ngrohtë me një copë sapun jeshil brenda. Në fund, lajeni si gjithmonë./albstroka.com/

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top