You Are Here: Home » Mjekësi » Bukuri » TRAJTIM I EFEKTSHËM I CELULITIT ME… MËSHTEKNË

TRAJTIM I EFEKTSHËM I CELULITIT ME… MËSHTEKNË

albstroka-blog-maska-fytyre-trajtim-celuliti-lorena-stroka-receta-keshilla-sekrete-bukurie© Lorena Stroka

Përshëndetje të gjithëve!

Gjethet e mështeknës janë një burimi shkëlqyer antioksidantësh dhe flavonoidesh që pastrojnë dhe çhelmojnë trupin. Betula ose siç njihet ndryshe mështekna ndihmon në humbjen e peshës, pasi aktivizon metabolizmin, kontribuon në shkrirjen e dhjamit të tepërt, djegien e shpejtë të kalorive, lufton mbajtjen e lëngjeve, si dhe ka efekt të madh diuretik.

Por, mbi të gjitha konsumi i një apo dy filxhanëve me çaj mështekne sjell rezultate shumë të mira për trajtimin e celulitit.

Çfarë të bëni?

Si fillim, zieni dy filxhanë ujë bashkë me dy lugë çaj gjethe të thara mështekne, pastaj lereni të ftohet pak, kullojeni dhe pijeni dy herë në ditë./albstroka.com/Efektet e para nuk do të vonojnë të duken…

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top