You Are Here: Home » Mjekësi » Bukuri » SAPUN DEZINFEKTUES NË KUSHTE SHTËPIE, (EKSKLUZIVE)

SAPUN DEZINFEKTUES NË KUSHTE SHTËPIE, (EKSKLUZIVE)

sapun-dezinfektues-ne-kushte-shtepie-maska-keshilla-sekrete-bukurie-nga-lorena-stroka-albstrokaNga Lorena Stroka

Nuk besoj të ketë njeri më mikrofobik se mua në botë. Në qoftë se do të ekzistonte një institucion që do të jepte çmime për këtë kategori, atëherë unë do të isha patjetër fituesja e çmimit të parë. Përshëndetjet e mia me të afërt e të largët kufizohen vetëm tek dhënia e dorës. Duke qënë në dijeni të mikrofobisë sime, nuk më keqkuptojnë, as nuk u mbetet qejfi, sepse thellësisht e dinë mirë që nuk kam asnjë qëllim shpërfilljeje apo përbuzjeje ndaj tyre, por veç frikë… mikrobesh.

Për sot kam zgjedhur një recetë të mrekullueshme sapuni me efekte dezinfektuese. Hidhini një sy përbërësve që do të nevojiteni.

Përbërësit

1 pikë vaj esencial kanelle

1 pikë vaj esencial karafil

1 pikë vaj esencial rozmarinë

1 pikë vaj esencial eukalipt

5 pika vaj esencial limon

30 gr ujë

gjysmë luge çaj xhel aloe vera

Përgatitja

Në një enë përzieni së bashku të gjithë përbërësit e mësipërm. Në vazhdim, hidheni në një shishe prej qelqi me kapak hermetik. Përdorimi i përditshëm i sapunit të mësipërm do të mbajë larg jush dhe familjeve tuaja çdo mikrob të mundshëm./albstroka.com/

Shihemi pas pak me një tjetër temë interesante…

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top