You Are Here: Home » Mjekësi » Bukuri » SI TË HIQNI MYKUN NGA RROBAT

SI TË HIQNI MYKUN NGA RROBAT

si-te-hiqni-mykun-nga-rrobat-albstroka-lorena-stroka-artikullshkrueseNga Lorena Stroka

Në qoftë se për një arsye apo një tjetër vëreni shenja myku në rroba, mos u shqetësoni aspak, pasi gjithçka mund të rregullohet. Më konkretisht, në një tas me ujë të nxehtë përzieni së bashku lëngun e një limoni të shtydhur dhe 2 lugë gjelle kripë. Në vazhdim, zhysni pjesën e rrobës së mykur në të dhe fërkojeni fort për disa minuta. Pastaj lereni 30-45 minuta pa e prekur. Në fund, lajeni si zakonisht./albstroka.com/Kjo ishte e gjitha…

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top