You Are Here: Home » Mjekësi » Bukuri » KURA QË ELIMINON THATËSINË E FLOKËVE DHE LËKURËS

KURA QË ELIMINON THATËSINË E FLOKËVE DHE LËKURËS

albstroka-lorena-stroka-7© Lorena Stroka

Përshëndetje të gjithëve!

Në qofë se keni flokë të thata, të zbehta, të holla dhe të rralla, atëherë, duhet të provoni domosdoshmërisht recetën e locionit të mëposhtëm.

Përbërësit

50 gr bërthama ftoi

1 litër ujë të ftohtë

Përgatija

Në një enë me ujë të ftohtë (1 l) shtoni bërthamat e ftoit dhe lerini pa i prekur për 3 ditë rresht. Në vazhdim, kullojini dhe me lëngun e mbledhur bëni masazh në flokë (pas larjes) për 10-15 minuta. Pastaj, shpëlahuni si zakonisht. Për efekte sa më të mira, përsëriteni 1 herë në javë për 2 muaj.

*Të njëjtin locion mund ta përdorni për buzët e plasaritura, pastrimin e lëkurës së thatë apo të acaruar, si dhe për çlodhjen e syve të enjtur./albstroka.com/

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top