You Are Here: Home » Mjekësi » Bukuri » KREM HIDRATUES PËR FYTYRË DHE TRUP

KREM HIDRATUES PËR FYTYRË DHE TRUP

krem-hidratues-per-fytyre-dhe-trup-albstroka-receta-lorena-stroka-poete-perkthyese-artikullshkruese© Lorena Stroka

Përshëndetje të gjithëve!

Kur dy përbërës magjikë përzihen me njëri-tjetrin, efekti është gjithmonë i garantuar. Në qoftë se e keni bezdi të përgatisni tjetër krem për fytyrë dhe tjetër për trup, atëherë, përgatisni recetën e mëposhtme.

Përbërësit

30 ml xhel aloe vera (organik)

20 ml vaj bajame (cilësor)

Përgatija

Në një tas përzieni së bashku dy përbërësit e mësipërm. Pastaj, përhapeni në fytyrë dhe të gjithë trupin (gjinj, krahë, kofshë, të pasme) dhe lereni të veprojë përgjatë gjithë natës. Për efekte sa më të mira e të sigurta, përsëriteni çdo ditë./albstroka.com/

*Mos e aplikoni gjatë orëve të ditës, pasi vaji i bajames, i cili përmban shumë vitaminë E, në përputhje me rrezet e diellit krijon njolla lëkure.

Shihemi pas pak…

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top