You Are Here: Home » Mjekësi » Bukuri » ÇFARË TË BËSH PËR ERËN E KEQE TË KËMBËVE (EKSKLUZIVE)

ÇFARË TË BËSH PËR ERËN E KEQE TË KËMBËVE (EKSKLUZIVE)

© Lorena Stroka

Hi again…

Në qoftë se mendoni se djersa e sqetullave është më e padurueshmja e të gjithave, gaboheni, era e keqe e këmbëve është po aq mbytëse sa të bën të mos dish se nga t’ia mbathësh. Shpesh herë, arsyeja e aromës së pakëndshme nuk është vetëm palarësia, por dhe shumë faktorë gjenetikë. Tradicionalisht, mushti i mollës përbën një nga terapitë më të mira për zhdukjen e erës së keqe të këmbëve.

Çfarë të bëni?

Në një legen shtoni 3 litra ujë të vakët, gjysmë filxhani uthull molle dhe gjysmë filxhani verë molle. Në vazhdim, fusni këmbët në të për rreth 20 minuta. Për efekte sa më të mira, përsëriteni 2 herë në javë./AlbStroka.com/

Shihemi në shkrimin e radhës…

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top