You Are Here: Home » Mjekësi » Bukuri » MASKË PËR RIGJENERIM TËRËSOR

MASKË PËR RIGJENERIM TËRËSOR

albstroka-lorena-stroka-7© Lorena Stroka

Përshëndetje të gjithëve!

Sa më pranë festave gjendemi, aq më shumë zgjuar qëndrojmë.  Gjë që përkthehet në lodhje sysh dhe lëkure. Përgatisni maskën e mëposhtme dhe shumë shpejt keni për të vërejtur ndryshim të madh.

Përbërësit

1 lugë gjelle telve/fundaq kafeje

1 lugë gjelle bollgur

1 lugë gjelle mjaltë kremoz

pakëz pluhur kanelle

Përgatitja

Në një tas përzieni së bashku të gjithë përbërësit e mësipërm dhe aplikojeni në fytyrë të pastër rreth 15 minuta. Pastaj shpëlahuni me ujë të vakët./AlbStroka.com/

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top