You Are Here: Home » Mjekësi » Bukuri » ÇAJI QË JU NDIHMON TË DIGJNI 280 KALORI NË DITË

ÇAJI QË JU NDIHMON TË DIGJNI 280 KALORI NË DITË

humbni-peshe-me-çajiin-oolong-albstroka-reviste-lorena-stroka-gazetareNga Lorena Stroka

Në vend që të konsumoni një kafe më shumë, shtoni në përditshmërinë tuaj çajin olong, i cili përveç shijes së mrekullueshme që ka, është dhe mjaft i dobishëm për shëndetin psikologjik dhe fizik të konsumatorëve.

Deri pak kohë më parë, çaji olong ishte i njohur vetëm për vetitë e tij tretëse, ndërsa tani është zbuluar se ofron më shumë se kaq. Sipas një hulumtimi të Agriculture Research Services Diet and Human Laboratory personat që konsumonin një filxhan çaj olong në ditë, digjninin 67 kalori më shumë, në krahasim me ata që pinin vetëm kafe apo pije tjetër. Në qoftë se 67 kalori ju duken pak, atëherë pini 4 filxhanë në ditë, dhe digjni plot 67 · 4= 268 kalori. Aspak keq, apo jo?!/albstroka.com/

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top