You Are Here: Home » Mjekësi » Bukuri » SI TË BËNI ÇHELMIM LËKURE NË KUSHTE SHTËPIE, (EKSKLUZIVE

SI TË BËNI ÇHELMIM LËKURE NË KUSHTE SHTËPIE, (EKSKLUZIVE

si-te-beni-chelmim-lekure-ne-kushte-shtepie-albstroka-lorena-stroka-maska-receta-keshilla-sekrete-bukurie© Lorena Stroka

Përshndetje të gjithëve!

Përveç detoksifikimit (ose siç  e themi në shqip çhelmimit) të organizmit, po aq i rëndësishëm është dhe detoksifikimi i lëkurës sonë.

Maska e mëposhtme me limon dhe argjil premton ushqyerje, hidratim dhe pastrim në thellësi të lëkurës.

Përbërësit

gjysmë luge çaj lëng limoni

1 lugë çaj argjil (pluhur)

1 lugë çaj ujë trëndafili

Përgatitja

Në një tas përzieni së bashku të gjithë përbërësit e mësipërm dhe pastaj përhapeni në fytyrë për 15 minuta. Në fund, shpëlahuni me ujë të vakët e të ftohtë.

*Maska e mësipërme nuk është e rekomandueshme për lëkurat e thata.

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top