You Are Here: Home » Mjekësi » CILA PIJE NDIHMON NË ÇHELMIMIN E TRUPIT?

CILA PIJE NDIHMON NË ÇHELMIMIN E TRUPIT?

albstroka-lorena-stroka-si-te-humbisni-peshe-me-selinoNga Lorena Stroka

“Bombardimi” i përditshëm i trupit me ushqime të yndyrshme dhe të konservuara jo vetëm rrit kilogramët, por mbirëndon dhe organizmin me toksina të dëmshme.

Një metodë e efektshme për humbjen e shpejtë të kilogramëve të tepërt dhe çhelmimin e trupit njëkohësisht është konsumi i një lëngu të veçantë natyral.

Selinoja ka veti diuretike që pengojnë grumbullimin e lëngjeve të tepërta në trup.

E vetmja gjë që duhet të bëni është të pini një gotë me lëng selinoje, 30 minuta para drekës. Në këtë mënyrë, do të aktivizohet procesi i tretjes, domethënë humbja e kilogramëve.

 KUJDES: Personat që kanë probleme me traktin gastrointestinal dhe sistemin urogjenital NUK duhet ta konsumojnë./albstroka.com/

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top