You Are Here: Home » Mjekësi » SI TË ÇHELMONI VESHKAT

SI TË ÇHELMONI VESHKAT

çhelmimi-veshkash-albstroka-lorena-stroka-shkrime-mjekesoreNga Lorena Stroka

Mungesa e ujit në organizëm, konsumi i ushqimeve të kripura, por dhe shumë faktorë të tjerë kontribuojnë në formimin e gurëve në veshka dhe mbushjen e tyre me toksina (lëndë të dëmshme).

Çfarë të bëni për detoksifikimin (çhelmimin) e tyre? Ndiqni këshillat e mëposhtme:

1. Konsumoni lëngje të gjelbëra që përmbajnë kastravec dhe xhenxhefil.

2. Konsumoni ujë në varësi të peshës trupore.

3. Konsumoni lëngje bimësh (uva ursi – bën mirë për infeksionet e traktit urinar). Lëng boronice pa sheqerna shtese si dhe lëng limoni të holluar me ujë.

4. Konsumoni një gotë me ujë me pakëz (1 majë luge çaj) sodë të shpërbërë në të. Soda shkrin shumë prej acideve të grumbulluara në veshka./albstroka.com/

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top