You Are Here: Home » Mjekësi » SHURUP NË KUSHTE SHTËPIE PËR TRAJTIMIN E KOLLËS

SHURUP NË KUSHTE SHTËPIE PËR TRAJTIMIN E KOLLËS

shurup-ne-kushte-shtepie-albstroka-lorena-stroka-keshilla-receta-maska-bukurie-albstroka-reviste-ne-gjuhen-shqipeNga Lorena Stroka

Me ndryshimin e motit fillojnë dhe shenjat e para të kollës. Gjëja e parë që bëjmë është blerja e shurupeve të gatshme, të cilat dhe pse i pijmë sipas këshillave të farmacistit apo mjekut, mundohemi për javë të tëra, pa ndjerë ndonjë përmirësim të veçantë.

Këtej e tutje, procesi i kollitjes (sezonale) do të jetë më i lehtë për t’u trajtuar, falë recetës së mëposhtme.

Në një enë zieni pak sherebelë dhe trumzë. Pastaj hidheni në një filxhan bashkë me 1 lugë mjaltë dhe pijeni të ngrohtë. Menjëherë do të ndiheni më mirë./albstroka.com/

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top