You Are Here: Home » Mjekësi » ÇFARË TË BËNI QË TË MOS SËMURENI KURRË NGA GRIPI

ÇFARË TË BËNI QË TË MOS SËMURENI KURRË NGA GRIPI

hudher-me-mjalte-per-vrasje-mikrobesh-albstroka-lorena-strokaNga Lorena Stroka

Tradicionalisht, hudhra ka qenë një prej përbërësve më të njour për luftimin e sëmundjeve të ndryshme. Një prej kombinimeve më të mira është hudhra me mjaltë. Më konkretisht, merrni një vazo prej qelqi me kapak hermetik dhe mbusheni me thelpinj hudhre të paqëruar dhe mjaltë të pastër fshati (pa përzieje). Pastaj mbylleni fort dhe ruajeni në vend të thatë e të errët.

Pas 15 ditësh përzierja e hudhrës me mjaltin është gati për konsumim. Mund të hani një lugë çaj në ditë, ose ta shtoni në ndonjë pije si luftuesin më të mirë të gripit pa efekte anësore aromatike.

Sa më gjatë e lini vazon të pahapur, domethënë nga 15-20 aq më më e fortë bëhet përzierja./albstroka.com/

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top