You Are Here: Home » Mjekësi » SHURUPI QË DO T’JU SHPËTOJË NGA DHEMBJET E GRYKËS

SHURUPI QË DO T’JU SHPËTOJË NGA DHEMBJET E GRYKËS

dhembje-gryke-albstroka-lorena-stroka-shkrime-mjekesoreNga Lorena Stroka

Të vegjël e të mëdhenj të gjithë i kemi përjetuar dhembjet e grykës. Jemi ndjerë aq keq, sa as ujë s’gëlltisnim dot e jo më të konsumonim ushqime si zakonisht. Gjendje e cila vazhdonte të na mundonte për ditë me rradhë…

Provoni të përgatisni shurupin e mëposhtëm dhe jepini fund dhembjeve të fytit.

Si ta përgatisni?

Në një tas përzieni së bashku një majë luge çaj piper të kuq, 1 lugë çaj uthull molle, 2 lugë gjelle ujë dhe 1 lugë gjelle mjaltë./albstroka.com/

© AlbStroka.com

Copyright © 2008-2018 AlbStroka.com

Scroll to top